W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Turecka reżyserka Gökçe Açıkgöz chce nakręcić w Lublinie krótkometrażowy film

Turecka reżyserka Gökçe Açıkgöz chce nakręcić w Lublinie krótkometrażowy film
28.02.201710:13

Reżyserka Gökçe Açıkgöz, która jest niezależnym filmowcem z Turcji wraz z polskimi niezależnymi artystami tworzą razem międzynarodowy projekt filmowy: „Peacock”. Jest to krótkometrażowy film trwający 15 minut. W przedsięwzięciu weźmie udział 60 osób, w tym 40 międzynarodowych aktorów, 1 master shot, a  wszystko tylko w 4 dni! 

Tak o filmie opowiadają jego twórcy: „Paw” autorstwa Gökçe Açıkgöz jest filmem skupiającym się na tragedii i dramacie ludzi odizolowanych od ich własnej rzeczywistości i świadomości. Powodem ich zagubienia jest nadnaturalna podróż po równoległych osiach życia, przez które łatwo zatracić sens i tajemnicę życia. Ironia losu sprawiła, że i sens i tajemnica ich życia były subtelne ale oczywiste. Można je było w bardzo prosty sposób znaleźć szukając w odpowiednich miejscach, na które jednak ludziom było bardzo ciężko wpaść. Nigdy bowiem nie spojrzeli w głąb siebie, nigdy nie zwrócili uwagi na swoją naturę i wewnętrzną rzeczywistość. Zbudowali sobie świątynie cywilizacji by uniknąć skupiania się na swoim wewnętrznym „ja”.

Dzieło Gökçe Açıkgöz skłania do refleksji nad naszym człowieczeństwem i naturą. Ten film jest zaproszeniem do zagłębienia się nie tylko w naszą naturę ale też w myśli i samoświadomość. Spędziliśmy wieki skupieni na wojnach, dyskryminacji, walkach i agresji. Nadszedł czas na inne spojrzenie, na rozpoczęcie eksperymentu wymagającego od nas wewnętrznej pracy.

„Paw” jest surrealistycznym filmem napisanym i wyreżyserowanym przez Gökçe Açıkgöz. Pre-produkcja i nagrywanie odbywa się aktualnie w Polsce i Austrii. Z punktu widzenia reżysera: “Naprzeciw całemu złu, które zakrzywia ludzką rzeczywistość, tworzymy sztukę. Jej zadaniem jest obudzenie nas samych, dla naszego dobra”.

Film będzie kręcony 10 a 14 kwietnia tego roku. Do tej pory powstały filmy promujące projekt, m.in. w Polsce, Niemczech oraz Austrii.

Projekt "Paw" realizowany jest w ramach już 4 międzynarodowego spotkania filmowców, organizowanego przez inicjatywę Kino Kabaret PL, w Lublinie pod nazwą Kinojady:
http://kinokabaret.pl

https://kinokabareten.wordpress.com/kinoeaters-start

Linki o projekcie:

https://www.facebook.com/peacockmovie/

Mogą Państwo również zobaczyć wstępne efekty kręcenia projektu w poniższych linkach:

https://vimeo.com/191938799

https://www.facebook.com/peacockmovie/

https://igg.me/at/PEACOCK/x/15388087

https://vimeo.com/193067070

https://vimeo.com/191364545

https://vimeo.com/191000991