W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
"Volta" powstaje w Lublinie
29.08.201614:53

Znani polscy aktorzy, w tym Olga Bołądź, Michał Żurawski, Katarzyna Herman i Andrzej Zieliński. Nad wszystkim czuwa Juliusz Machulski w roli reżysera. W Lublinie powstaje nowa komedia kryminalna "Volta".

Tym razem Lublin na ekranie będzie Lublinem. Reżyser Juliusz Machulski podkreśla swoje związki z Lublinem, gdyż tu spędził dzieciństwo, gdy jego ojciec, znany aktor Jan Machulski pracował w Teatrze im. Juliusza Osterwy.

Znam Lublin i uważam, że jest to wciąż miasto niewykorzystane dla filmu. "Volta" będzie filmem lubelskim i będzie pokazywać Lublin takim, jaki on jest - podkreśla Machulski.

Miasto Lublin wspiera produkcję "Volty" finansowo, jak i logistycznie.

Lubelski Fundusz Filmowy sprawdził się, a "Volta" jest szczególnym przedsięwzięciem filmowym, bo film będzie miał premierę w przyszłym roku, w którym Miasto Lublin będzie obchodzić 700-lecie. Lublin jest bardzo dobrym "aktorem", bo nasze ulice i kamienice znakomicie wyglądają w oku kamery, w każdym świetle - uważa Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.

W składzie obsady aktorskiej "Volty" są znani aktorzy: Andrzej Zieliński, Olga Bołądź, Małgorzata Buczkowska, Katarzyna Herman, Krzysztof Czeczot, Michał Żurawski i Aleksandra Domańska.