W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Wojenne dzieczyny - 3 sezon już od września w TVP

05.07.201909:09
Misyjny serial TVP „Wojenne dziewczyny”- sezon trzeci, już we wrześniu w czasie najlepszej oglądalności w niedziele po godz. 20.00. Widzowie obejrzą 13-odcinków opowiadających kolejne zmagania głównych bohaterek:

 Irki, Ewki i Marysi z niemieckim okupantem. Mrożące krew w żyłach historie także nakręcono na lubelskich ulicach, które wcieliły się w wojenną Warszawę.

W tym sezonie będziemy śledzić kolejne bardzo dramatyczne wątki: jednym jest próba umożliwienia aliantom przejęcia niemieckiej „wunderwaffe” a drugi wątek dotyczy getta warszawskiego i wiąże się z wykradzeniem nazistom najściślej strzeżonej tajemnicy,  o „ostatecznym rozwiązaniu kwestii żydowskiej”.

Wojenne dziewczyny grają: Aleksandra Pisula (Marysia), Marta Mazurek (Irka) i Vanessa Aleksander (Ewa) oraz Danuta Stenka, Michał Czernecki. Do obsady w trzecim sezonie dołączyli m.in. Robert Gonera, Marta Żmuda Trzebiatowska i Marcin Korcz.

Producentem „Wojennych dziewczyn” jest Michał Kwieciński Akson Studio, reżyseruje Michał Rogalski.