W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

"Wojenne dziewczyny" - 3. sezon już od 8 września w TVP

"Wojenne dziewczyny" - 3. sezon już od 8 września w TVP
05.07.201909:09

Misyjny serial TVP „Wojenne dziewczyny” - sezon trzeci, już od 8 września w czasie najlepszej oglądalności w niedziele po godz. 20.15. Widzowie obejrzą 13 odcinków opowiadających kolejne zmagania głównych bohaterek: Irki, Ewki i Marysi z niemieckim okupantem. Wojenne dziewczyny grają: Aleksandra Pisula (Marysia), Marta Mazurek (Irka) i Vanessa Aleksander (Ewa) oraz Danuta Stenka, Michał Czernecki. Do obsady w nowym sezonie dołączyli m.in. Robert Gonera, Marta Żmuda Trzebiatowska i Marcin Korcz.

Od niedzieli będziemy śledzić kolejne, bardzo dramatyczne wątki: jednym jest próba umożliwienia aliantom przejęcia niemieckiej „wunderwaffe” a drugi wątek dotyczy getta warszawskiego i wiąże się z wykradzeniem nazistom najściślej strzeżonej tajemnicy,  o „ostatecznym rozwiązaniu kwestii żydowskiej”.

Zdjęcia do 3. sezonu „Wojennych dziewczyn”, tak jak i do poprzednich, były kręcone w naszym mieście. Uważni widzowie będą mogli zobaczyć ulice: Podwale, Niecałą, Kowalską, Jezuicką, Złotą, Bernardyńską, Rybną, Noworybną, Lipową, Dominikańską, Archidiakońską.

W 2017 roku, podczas zdjęć do pierwszej serii prezydent Lublina Krzysztof Żuk mówił:

- Klimat Starego Miasta świetnie wykorzystują filmowcy. Chcemy być miastem właśnie o specjalizacji filmowej i cieszę się, że tu jesteście! Później, jak oglądamy Lublin na ekranie, to jest w nas duma - dodał.

W drugim sezonie 12. odcinek rozgrywał się w Lublinie i zgromadził przed telewizorami 2,2 miliona widzów!

Powiązana galeria: