W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
O nas

Pierwsze działania Lubelskiego Funduszu Filmowego ruszyły w 2009, kiedy to Prezydent Miasta Lublin wraz z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej rozstrzygnął konkurs na film dokumentalny o dziedzictwie Unii Lubelskiej, przyznając wsparcie finansowe filmowi w reż. Marka Drążewskiego pt. „Od Unii do Unii”. Od tego czasu wsparcie uzyskały m.in. filmy „Album Rodzinny” w reż. Andrzeja Titkowa, „Bartoszewski. Droga” w reż. Artura Więcka „Barona”, film animowany „Ta cholerna niedziela” inspirowany prozą Marcina Wrońskiego. W 2012/2013 roku LFF wsparł finansowo i organizacyjnie serial TVP „Wszystko przed nami”, którego akcja toczy się w Lublinie. Fundusz pomógł przeobrazić lubelskie ulice w wojenną Warszawę w filmie fabularnym „Kamienie na szaniec” w reż. Roberta Glińskiego.

W ramach działań Lubelskiego Funduszu Filmowego przeprowadzono kilka edycji konkursowych, w których przedmiotem działania była produkcja: pełnometrażowego filmu fabularnego, serialu telewizyjnego, filmu dokumentalnego lub filmu animowanego przeznaczonego do emisji w telewizji oraz wyświetlania w kinach, związanego z Lublinem poprzez tematykę, miejsce realizacji i przedstawiającego pozytywny wizerunek miasta Lublin.

W konkursie LFF laureatem został min. projekt filmu fabularnego „Carte Blanche” Jacka Lusińskiego oraz dokument „Fotograf” Nataszy Ziółkowskiej-Kurczuk. Fundusz współfinansował dokument „Lustra Leszka Mądzika” Nataszy Ziółkowskiej-Kurczuk oraz fabułę ”Panie Dulskie” w reż. Filipa Bajona.