W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Pomoc ekipom filmowym

Lubelski Fundusz Filmowy zapewnia kompleksową współpracę i profesjonalną pomoc twórcom oraz producentom filmów fabularnych, dokumentalnych i animowanych, a także projektom dotyczącym programów telewizyjnych, spotów reklamowych, wideoklipów i wszelkim innym formom produkcji audiowizualnej, które wybrały Lublin jako miejsce swojej pracy.

Oferuje szerokie wsparcie zarówno produkcjom dofinansowanym w ramach Konkursu Lubelskiego Funduszu Filmowego, jak i ekipom, które na terenie Lublina realizują swoje projekty bez udziału finansowego Gminy Lublin.

Filmowcy, który zgłaszają się do LFF mogą liczyć na pomoc w wyszukiwaniu lokalizacji filmowych, dotarciu do właścicieli obiektów na terenie Lublina oraz w kontaktach z lokalnymi firmami branży filmowej, telewizyjnej i multimedialnej.

Dostarczamy informacji dotyczących zasobów miasta – np. lokale komunalne. Ułatwiamy uzyskanie wszelkiego typu zezwoleń. Inicjujemy kontakty z kluczowymi dla realizacji filmu służbami miejskimi – policją, strażą miejską, czy też wszelkimi wydziałami odpowiedzialnymi za zamykanie ulic czy zmianę organizacji ruchu.

Ponieważ miasto jest przyjazne branży filmowej, pomoc Lubelskiego Funduszu Filmowego ma charakter bezpłatny, zaś współpraca przynosi korzyści obu stronom. Lublin pomaga Filmowcom - Filmowcy promują Lublin.