W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Logo Funduszy Europejskich, Flaga Rzeczpospolitej Polskiej, Logo Unii Europejskiej Europejskie Fundusze Strukturalne i Inwestycyjne

Dzień Europy 2021

W 2021 roku Dzień Europy w Lublinie miał podobną formę jak w roku ubiegłym. Panujące nadal ograniczenia i restrykcje związane z pandemią wirusa SARS-CoV-2, uniemożliwiały przeprowadzenie wielu corocznych wydarzeń.

Większość wydarzeń odbywało się online, na portalach społecznościowych, bądź serwisach internetowych - również w Lublinie. Aby przypomnieć mieszkańcom miasta o tym dniu, Wydział Funduszy Europejskich przygotował wystawę ukazującą projekty europejskie ukończone w 2020 roku oraz obecnie realizowane. Ponadto, na profilu Wydziału na Facebook został przygotowany specjalny QUIZ z pytaniami dotyczącymi najważniejszych projektów Lublina dofinansowanych ze środków UE.

  • 4 maj - 16 czerwiec - wystawa na placu Litewskim poświęcona projektom europejskim Gminy Lublin
  • 9 maj - QUIZ europejski dotyczący zrealizowanych i realizowanych projektów