W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Projekty Gminy w latach 2014-2020

Logo Funduszy Europejskich, Flaga Rzeczpospolitej Polskiej, Logo Unii Europejskiej Europejskie Fundusze Strukturalne i Inwestycyjne

Projekty Gminy w latach 2014-2020

Obecna perspektywa finansowa Unii Europejskiej 2014-2020 stwarza wiele możliwości dla dalszego rozwoju miasta Lublina. W celu wykorzystania pojawiających się możliwości miejskie fundusze zostaną zainwestowane między innymi w poprawę dostępności transportowej Lublina. W ramach tego obszaru będziemy ubiegać się o pozyskanie dofinansowania głównie w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020. Planujemy również inwestycje w zakresie efektywności energetycznej, ochrony bioróżnorodności, rewitalizacji, dziedzictwa naturalnego i kultury oraz infrastruktury szkolnej i społecznej. Działania te zostaną wsparte ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Natomiast Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 umożliwi poprawę jakości środowiska miejskiego oraz ochronę dziedzictwa kultury Lublina. Ponadto na bieżąco monitorowane będą potencjalne możliwości ubiegania się o dofinansowanie z innych, pojawiających się sukcesywnie zewnętrznych źródeł finansowania inwestycji miejskich.

Kolejne lata przyniosą dynamiczny rozwój miasta dzięki przyśpieszeniu inwestycyjnemu plasując Lublin w czołówce najintensywniej rozwijających się miast Polski.

Krajowe UE
Infrastruktura drogowa Infrastruktura drogowa
Ochrona środowiska Ochrona środowiska
Infrastruktura społeczna Infrastruktura społeczna
Sport i rekreacja Transport Publiczny
  Rewitalizacja
  Społeczeństwo informacyjne
  Dziedzictwo kulturowe