W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Miasto Lublin Członkiem Lokalnej Grupy Interesariuszy projektu EURE

Logo Funduszy Europejskich, Lubelskie Smakuj życie!, Lubelski Obszar Funkcjonalny i Europejskie Fundusze Strukturalne i Inwestycyjne

Funkcjonowanie Biura Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych współfinansowane jest ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020

Miasto Lublin Członkiem Lokalnej Grupy Interesariuszy projektu EURE
30.01.202014:40

Projekt realizowany jest od 1 sierpnia 2019 r. przez Województwo Lubelskie.

Głównym celem projektu, jest wymiana doświadczeń w zakresie poprawy polityki miejskiej. Dziewięciu partnerów z różnych krajów europejskich będzie wspólnie pracować w ciągu najbliższych trzech lat nad zidentyfikowaniem działań i mechanizmów, które poprawią zarządzanie środowiskiem miejskim, usprawnią funkcjonowanie przestrzeni miejskich, a także będą wspierać zintegrowane działania na rzecz rewitalizacji miast.

Liderem projektu jest Eixo Atlantico do Noroeste Peninsular, transgraniczne stowarzyszenie gmin, zrzeszające 36 głównych miast z obszaru granicznego Hiszpanii i Portugalii. Wśród partnerów  projektu są również: Agencja Rozwoju Empolese Valdelsa (Włochy), CAAC – Conference of Atlantic Arc Cities (Francja), Miasto Pilzno (Czechy), Miasto Alba Iulia (Rumunia),  Miasto Larnaka (Cypr), Miasto Ryga (Łotwa),  ACR+- Stowarzyszenie Miast i Regionów na rzecz zrównoważonego zarządzania zasobami (Belgia) oraz Województwo Lubelskie.

Miasto Lublin (poprzez udział pracowników Biura ZIT) aktywnie włączyło się w działania projektowe mając nadzieję, że wspólnie z innymi miastami z regionu i Europy uda się odpowiedzieć na pytania:

– Jak poprawić pozycję konkurencyjną miast?

– Jak wzmocnić wpływ społeczno-gospodarczy średnich i małych miast na politykę Unii Europejskiej?

– Jakie są rozwiązania, aby skutecznie realizować politykę miejską?

– Jak ograniczyć negatywny proces niekontrolowanej urbanizacji?

Więcej informacji na stronie internetowej projektu.

Projekt EURE - logo projektu