W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Logo Funduszy Europejskich, Lubelskie Smakuj życie!, Lubelski Obszar Funkcjonalny i Europejskie Fundusze Strukturalne i Inwestycyjne

Funkcjonowanie Biura Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych współfinansowane jest ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020

SUMP

Zakończenie III etapu konsultacji

Zakończyły się konsultacje społeczne dotyczące opracowanie dokumentu „Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej Lubelskiego Obszaru Metropolitalnego do roku 2030 (z perspektywą 2040)".

Celem konsultacji było wypracowanie wspólnie z mieszkańcami i mieszkankami ostatecznego kształtu dokumentu.
Konsultacje trwały w trzech etapach od 15 marca do 28 listopada 2022 r. roku.

Konsultacje społeczne poprzedziła ankieta internetowa (luty 2022r., link do ankiety umieszczono na stronie: zit.lublin.eu/sump), która miała na celu przedstawienie nawyków transportowych i przeanalizowanie możliwości ich zmiany, ocenę stanu istniejącej infrastruktury transportowej i poczucia bezpieczeństwa korzystania z niej przez mieszkańców LOM.

Konsultacje odbyły się w formie:

Ankiety umieszczonej w internecie;
Wywiadów telefonicznych – badania ankietowe CATI;
Spotkań w postaci wywiadów terenowych – badania w formie osobistych wywiadów terenowych PAPI;
Otwartych spotkań konsultacyjne z mieszkańcami, interesariuszami, NGO, biznesem, środowiskiem naukowym itp. realizowane w 3 etapach od początku opracowywania dokumentu po konsultacje nad treścią projektu dokumentu;
Badań jakościowych IDI – bezpośrednie rozmowy moderatora z interesariuszami;

Komórką organizacyjną Urzędu Miasta Lublin wyznaczoną do przeprowadzenia konsultacji społecznych było Biuro Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.
Szczegółowe informacje o poszczególnych etapach konsultacji społecznych były zamieszczane umieszczane na bieżąco stronie internetowej: zit.lublin.eu/sump.

Raport z konsultacji stanowi załącznik do niniejszego ogłoszenia.

Kolejnym etapem prac będzie przyjęcie dokumentu przez wszystkie Rady Gmin i Powiatów wchodzących w skład LOM.

Do pobrania

LOM baner