W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Wystawy

Wystawa firmowych kart świątecznych Lubelskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej

10 grudnia - 10 stycznia 2019 - Od Narodzenia do Zmartwychwstania - Centrum Spotkania Kultur

Od 2009 roku Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej wydaje unikatowe firmowe karty świąteczne propagujące perły siedmiowiekowego dziedzictwa kulturowego Lublina. Na kartach tych prezentowane są mało znane szerszej publiczności lub zapomniane dzieła sztuki – czy to przez twórców, czy to przez obecność w przestrzeni miejskiej – związane z Lublinem. Tematycznie karty nawiązują do przeżywanego okresu liturgicznego, zaś reprodukcjom prezentowanym na nich towarzyszą zawsze noty historyczne opisujące przedstawiany obiekt, okoliczności jego powstania, artystę go tworzącego, jak również jego otoczenie. Życzenia inspirowane są wypowiedziami Świętego Jana Pawła II, tekstami Czcigodnego Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, czy też myślami innych świętych i błogosławionych. Dwa razy do roku kilkaset kart z życzeniami trafia do przyjaciół i kontrahentów LPEC w całej Polsce, przyczyniając się do poznania zabytków Lublina.

Pragnąc udostępnić szerszej publiczności swoje karty świąteczne, LPEC przygotowało inspirowaną nimi wystawę, prezentującą dotychczasowe wydawnictwa, ale przede wszystkim promującą mało znane zabytki Lublina. Pomysłodawcą tego projektu, autorem koncepcji wydawnictwa i wszystkich wydanych dotychczas kart, jak również wystawy jest Piotr Krzysztof Kuty, zaś reprodukcje i fotografie zdobiące karty wykonuje od początku Piotr Maciuk.

Wystawa prac plastycznych wykonanych przez uczestników konkursu dla przedszkoli.

Wystawa prac konkursowych najmłodszych mieszkańców naszego miasta odbędzie się w Galerii Handlowej Tarasy Zamkowe w dniach: 17.12.2018-07.01.2019.

Spośród wykonanych prac Kapituła Konkursowa wybierze laureata oraz przyzna dwa wyróżnienia. Główną nagrodą w Konkursie jest wizyta autorów najpiękniejszej bombki w siedzibie Radia Lublin oraz nagranie w profesjonalnym studiu, przygotowanej przez laureatów piosenki. Laureaci otrzymają również relację filmową z ich wizyty w Radiu. Wszyscy wyróżnieni zostaną zaproszeni do Ratusza na uroczyste wręczenie dyplomów i drobnych upominków.

Konkursy dla przedszkoli z lat ubiegłych:

Powiązane galerie:

Partnerzy Festiwalu Bożego Narodzenia 2018

Partnerzy Festiwalu Bozego Narodzenia 2018