W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Herb miasta


Herb LublinaHerb Miasta może być umieszczany, używany i rozpowszechniany wyłącznie w sposób zapewniający mu należną cześć, powagę i szacunek. Używanie herbu Miasta nie może godzić w dobre obyczaje, prestiż i interes Miasta.
Może być on używany przez organy, jednostki organizacyjne i pomocnicze Miasta oraz jednostki wchodzące w skład administracji zespolonej Miasta Lublin, osoby fizyczne, prawne lub jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej wykonujące w imieniu Miasta zadania o charakterze użytecznosci publicznej, a także inne podmioty w celu niekomercyjnym bądź informacyjnym.
Herb nie może być umieszczany na produktach przeznaczonych do obrotu handlowego z zastrzeżeniem umieszczania go za zgodą Prezydenta Miasta w znaku towarowym na który ma być udzielone prawo ochronne lub w formie stylizowanej lub artystycznie przetworzonej.
Herb Lublina używany jest przy okazji wszystkich okoliczności o charakterze oficjalnym i stosownej randze. Natomiast, na potrzeby promocyjne miasta odpowiada logo Miasta Lublin, wykorzystywane w komunikacji marketingowej.
Uchwała nr 465/XXI/2004 Rady Miasta Lublin w sprawie ustanowienia herbu, flagi Miasta Lublin, flagi urzedowej Miasta Lublin i hejnału Miasta Lublin

Herb Miasta Lublin

Flaga Miasta Lublin

Flaga urzędowa Miasta Lublin

Herb stosowany jest zgodnie z zasadami używania symboli Miasta (załącznik do pobrania poniżej).

Do pobrania

Do pobrania