W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Bądź wolny. Studiuj w Lublinie

Przeżyj studia. Studiuj w Lublinie 20 kwietnia br. rozpocznie się kampania promująca Lublin jako miasto akademickie. Akcja potrwa miesiąc: od 20 kwietnia do 19 maja. Pojawią się bannery reklamowe m.in. w takich serwisach jak sciaga.pl, korba.pl czy nasza-klasa.pl. Zostanie wysłany także mailing w serwisie wp.pl. O atmosferze studiowania w Lublinie opowie film reklamowy.

Pierwsza kampania promująca studencki Lublin odbyła się w kwietniu 2008 roku pod hasłem Bądź wolny. Studiuj w Lublinie (150 billboardów, 349 spotów reklamowych). W odróżnieniu od niej, tegoroczna przebiegnie wyłącznie w Internecie. Wybranie tego medium, jako głównego środka komunikacji w kampanii Przeżyj studia. Studiuj w Lublinie nie było przypadkowe. Internet jest masowym kanałem komunikacji, a grupa docelowa do której skierowana jest kampania regularnie z niego korzysta.
Najnowszy raport Megapanel PBI/Gemius badający polski internet potwierdza, iż w największym zakresie dociera on do ludzi młodych w wieku 16-24 lata, spośród których aż 87% jest użytkownikami sieci.
(Źródło)

Kampania rozpocznie się na serwisach edukacyjnych skupionych w ramach sieci IDM Net i potrwa 3 tygodnie (20.04-10.05 br.). Tydzień później bannery reklamowe pojawią się (w dniach 27.04-15.05 br.) w serwisach sieci AdNet (m.in. sciaga.pl; korba.pl; bryk.pl). Akcja reklamowa zostanie wzmocniona mailingiem w dniu 5 maja w serwisie Wirtualnej Polski, skierowanym do osób w wieku 17 - 24 lata. Zostanie wysłanych 360 tys maili.

W kampanii uwzględniony został również najpopularniejszy w chwili obecnej serwis społecznościowy Nasza Klasa. Emisja reklam (w ilości 10 mln odsłon) odbędzie się w systemie ROS (Run Of Site - reklama emitowana jest na stronie głównej oraz wszystkich podstronach należących do konkretnej witryny) z targetowaniem na użytkowników w wieku 17-24 lata. Promocja na serwisie Nasza Klasa będzie trwała miesiąc tj. od 20 kwietnia do 19 maja br.

Ilość odsłon reklamy na wszystkich serwisach szacowana jest na ok 12,5 mln.

W ramach kampanii emitowany będzie póltoraminutowy film reklamowy (zobacz). Pojawi się on m.in. w serwisie student.lublin.pl Kreacje przygotowanych bannerów nawiązują do treści filmu. Główna jego idea, opiera się na zestawieniu dwóch kontrastowych obrazów: scen z życia studenta w Lublinie i w innym, dużym mieście. Chcemy pokazać, że zarówno po studiach w Lublinie, jak i innym mieście można odnieść sukces. Do młodego człowieka należy jedynie wybór drogi dojścia do niego. Lublin oferuje przyjazną atmosferę, komfort studiowania, niższe koszty, czas na rozwijanie pasji oraz szerokie możliwości kształcenia. Duże miasto kojarzymy z pośpiechem, brakiem czasu na naukę, ale i dla siebie, koniecznością pracy wiążącą się z wysokimi kosztami utrzymania, 'wyścigiem szczurów', nieprzyjazną, wrogą atmosferą rywalizacji. Ważny jest punkt kulminacyjny tego obrazu: obie postaci z filmu osiągają sukces. Pytanie jakim kosztem?

Przy okazji kwietniowej kampanii, popularny lubelski serwis studencki http://www.student.lublin.eu został odświeżony. Otrzymał nową szatę graficzną, uzupełniony został o nowe treści, otrzymał nowy system informatyczny, na którym funkcjonuje. Było to możliwe dzięki podpisanemu porozumieniu pomiędzy Urzędem Miasta Lublin a Akademicką Grupą Medialną UMCS. Strona będzie działała również pod adresem www.student.lublin.eu. Młodzież zainteresowana studiowaniem w naszym mieście znajdzie tam kalendarium wydarzeń, bieżące informacje z życia uczelni, a przede wszystkim ofertę edukacyjną wszystkich lubelskich szkół wyższych. Witryna będzie na bieżąco aktualizowana i uzupełniana o nowe treści.
Urząd Miasta odpowiedzialny jest za stronę techniczną i wizerunkową. Częścią merytoryczną oraz bieżącą aktualizacją serwisu zajmuje się AGM UMCS.
Na jesień br. planowana jest modernizacja części społecznościowej serwisu. Wszyscy dotychczasowi użytkownicy będą przeniesieni automatycznie do nowej wersji. Koszty kampanii:
Film reklamowy – 36 850 zł brutto
Trzy bannery reklamowe, wykonanie, emisja – 78 tys brutto
Szata graficzna oraz system zarządzania treścią serwisu student.lublin.eu – 60 634 zł brutto

***
Sieć IDM Net
- termin emisji: 20 kwietnia – 10 maja br.
- szacowana ilość odsłon 1,4 mln
- sieć skupia m.in. następujące serwisy:
nauka.pl
sciaga-online.pl
zgapa.pl
uczelnie.pl
edukacjaprawnicza.pl
sciagi.net
edukacjawpolsce.pl
szkolnictwo.pl
leksyka.pl
matematyka.pl
matura.pl

Sieć Ad Net:
- termin emisji : 27 kwietnia – 15 maja br.
- szacowana ilość odsłon 750 tys
- sieć skupia m.in. następujące serwisy:
korba.pl
bryk.pl
sciaga.pl
Egzaminy.edu.pl
Getionary.pl
Maximus.pl
Sciaga.pl
zapytaj.com.pl

***
Akademicką Grupę Medialną tworzą Akademickie Radio Centrum 98'2 FM, portal student.lublin.pl oraz miesięcznik Samorządu Studentów UMCS "A4".
Portal student.lublin.pl powstał w czerwcu 2002 roku. Inicjatywa powstania witryny zrodziła się półtora roku wcześniej, w ramach Koła Naukowego Ekonomistów UMCS.

Banner PIT Udział