W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Lublin na duzym ekranie

W okresie od 14 maja do 17 czerwca, w siedmiu największych miastach Polski, będzie miała miejsce wizerunkowa kampania kinowa Lublina. 45 sekundowa profesjonalnie zrealizowana reklama miasta, dzięki emisji na dużym ekranie, ma oddziaływać na wszystkie zmysły kinomanów.

Kancelaria Prezydenta – Marketing Miasta nadal, konsekwentnie wdraża strategię marki Lublin. Jednym z jej celów jest tworzenie trwałego i spójnego wizerunku miasta.

W tym roku Kancelaria Prezydenta w ramach kampanii promocyjnej wyprodukowała i wyemituje w kinach (w: Katowicach, Lublinie, Warszawie, Łodzi, Krakowie, Wrocławiu i Poznaniu), 45 sekundowy film reklamowy. Taka forma reklamy daje możliwość oddziaływania poprzez dodatkowe zmysły: dynamiczny obraz, dźwięk odbierane w szczególnym otoczeniu: ciemnej sali kinowej, na dużym ekranie.

Film przedstawia emocjonalną historię, pokazuje obrazy miasta, buduje klimat i oddziaływuje na zmysły. Taki odbiór możliwy jest szczególnie w kinie. Kino dzięki ograniczeniu bodźców spoza ekranu, oraz wzmocnieniu efektów wzrokowo - dźwiękowych za pomocą profesjonalnego sprzętu umożliwia bardzo efektywną zapamiętywalność filmu już po pierwszym obejrzeniu. Takich wrażeń nie uzyskamy np. w telewizji podczas emisji reklamy.
Termin prowadzenia kampanii nie jest przypadkowy. To wiosną i latem mobilni Polacy poszukują nowych miejsc do ciekawego spędzenia weekendu. Chcemy, by celem ich podróży stał się Lublin.W filmie głównym aktorem jest miasto: pełne energii, tajemniczych zakątków, emocjonalnych detali, historycznych miejsc ale i przepełnione energią młodych ludzi. Miasto daje ucieczkę od zgiełku, zabiegania, pospiechu i schematyczności wielkomiejskiego życia. Lublin pozwala się zatrzymać i odnaleźć inspirację. Klimatyczność wzbogaca kulturalny wymiar Lublina.
W produkcji obok profesjonalistów zagrali mieszkańcy naszego miasta: kilkuletni chłopiec i starszy mężczyzna. Obrazy niosą ze sobą ładunek emocjonalny. Jego wymiar budują dźwięki oraz specjalnie skomponowana muzyka autorstwa Daniela Blooma.

Ekipa filmowa liczyła ponad 30 osób. Reżyserem produkcji była Joanna Rechnio, scenografem Janusz Mazurczak, operatorem Witold Płóciennik. Nad całością czuwało Studio Filmowe Blast Factor Group oraz Agencja reklamowa Albert Lumberjacker.

Budżet projektu:

Koncepcja kreatywna (opracowanie scenariusza, nadzór autorski nad procesem produkcji filmu reklamowego) 44 tys. zł brutto
Produkcja filmu 300 tyś zł brutto
Emisja filmu w kinach w dniach (14.05 - 17.06) 431 tys zł. brutto

Łącznie: 775 tys. zł brutto

**
Ekipa filmowa produkcji reklamowej o Lublinie

Reżyser - Joanna RECHNIO
Reżyserka. Autorka dwóch pierwszych kampanii imege'owych dla MTV Polska. Autorka kilkudziesięciu teledysków dla gwiazd polskiej muzyki, zdobywczyni Fryderyka za najlepszy videoclip 2001 dla ONA pt. „Niekochana”.
Pracowała także z zespołem Hey (reżyseria teledysku Sic!), Sistars, Beatą Kozidrak, Budką Suflera czy zespołem Behemot (reżyseria teledysków „Conquer All” i „Slaves Shall Serve”). Od 5 lat pracuje na rynku reklamowym, jest autorką wielu filmów i kampanii, m.in.dla PZU, Polkomtela, Netii, Nestle.

Jej filmy otrzymały następujące nagrody:

nagroda za realizację kampanii PZU STOP WARIATOM DROGOWYM, KREATURA 2006,
KREATURA 2007 za film SKARPETY dla WBK,
srebro za reżyserię na festiwalu KTR 2009 za filmy Volkswagen Bank WOLNI ZAWODOWCY,
zwycięstwo w konkursie Directors Showcase na festiwalu Golden Drum Portoroż 2009

Scenograf - Janusz Mazurczak
Studia : Szkoła Technik Teatralno-filmowych w Łodzi, Architektura Wnętrz ASP Warszawa; Grafika ASP Warszawa, Graphic Design Glassgow Shool of Art.
Ważniejsze realizacje : „Emigranci” S. Mrożek w Teatrze Stavanger Norwegia, „Wykolejeniec”, „Nie ma co mówić” M.Vinave Teatr Powszechny w Warszawie, „Upiory” H.Ibsen Teatr Narodowy w Warszawie (inne na stronie(http://www.mazurczak.net/)
Jego prace były wystawiane na wystawach Grafiki w Polsce i za granicą : 1985 Dsseldorf, Niemcy, 1988 W Toruniu, 1989 Warszawa
Posiada bogate doświadczenie w pracy w reklamie . Jego prace były wielokrotnie nagradzany w konkursach kreatywnych w Polsce i Europie. Pozostałe informacje http://www.mazurczak.net/

Operator - Witold Płóciennik
urodził się 04 stycznia 1970 roku. W latach 1991-97 studiował na Wydziale Operatorskim w Łódzkiej Szkole Filmowej. Jest autorem zdjęć do telewizyjnego filmu fabularnego z cyklu „Pokolenie 2000” w reżyserii Iwony Siekierzyńskiej pt. „Moje pieczone kurczaki” (2002) oraz filmu fabularnego w reżyserii Grega Zglińskiego pt. „Cała zima bez ognia” (2004). Zrealizował kilka filmów dokumentalnych, około 80-ciu filmów reklamowych i około 80-ciu teledysków, za realizacje których był wielokrotnie nominowany do nagrody za zdjęcia na Festiwalu Polskich Wideoklipów Yach Film.
FILMOGRAFIA:
„Piksele” (2009) – zdjęcia, reż. J. Lusiński
„Demakijaż” (2009) – zdjęcia
„Cała zima bez ognia” (2004)- zdjęcia reż. G. Zgliński 
„Moje pieczone kurczaki” (2002)- zdjęcia reż. I. Siekierzyńska 
„Na swoje podobieństwo” (2001)- zdjęcia reż. G. Zgliński 
„Przystań” (1997)- fotosy reż. J. Hryniak 
„Spóźniona podróż” (1996)- zdjęcia reż. W. Żogała
NAGRODY:
2005 – główna nagroda dla filmu „Tout un hiver sans feu” („Cała zima bez ognia”) reż. Greg Zgliński na festiwalu filmowym w Solothurn w Szwajcarii
2004- złoto w kategorii: Warsztat Film, podkategoria: zdjęcia w Konkursie Klubu Twórców Reklamy za film reklamowy „Powody” (Leo Burnett, reż. D. Zatorski)
2002- nagroda w kategorii: Zdjęcia na XI Festiwalu Polskich Wideoklipów „Yach Film” za teledyski „Cisza, ja i czas” Hey i „Niekochana” O.N.A.

Daniel Bloom autor muzyki do filmu
Kompozytor, wokalista, multiinstrumentalista. Muzyczny anarchista, specjalista od nastroju. Autor nagradzanej ścieżki dźwiękowej do filmu ‘Tulipany’. Swój styl określa jako elektroniczny Freestyle, w którym mieszają się i przeplatają elementy jazzu z elektro-kiczowatymi brzmieniami sprzed dwudziestu lat. Przygodę z filmem zaczął w 1999 roku od obrazu ‘Kalafiorr’, do którego skomponował muzykę i w którym zagrał jedną z ról. Od razu zdobył uznanie - ścieżka dźwiękowa została nominowana do nagrody Fryderyka. Cztery lata później do współpracy nad ścieżką dźwiękową do ‘Tulipanów’ zaprosił Leszka Możdżera. Zaowocowało to świetną płytą i prestiżową nominacją do polskiej nagrody filmowej Orzeł.
Jest autorem muzyki do filmów m.in. Ciacho (2010), Wszystko co kocham (2009), Melancholia (2007), Tulipany (2004), Kallafiorr (1999)

***
Agencja reklamowa Albert Lumberjacker Sp. z o.o. powstała 2008 roku i została założona przez cztery osoby z piętnastoletnim doświadczeniem w marketingu, strategii i kreacji.

Nad całościowym procesem kreatywno-strategicznym przy realizacji filmu ze strony agencji czuwali:

Grażyna Skarżyńska
Doświadczenia zawodowe zdobywała "po stronie klienta"...
PepsiCo Poland /Tricon: w dziale operacyjnym i dziale marketingu - odpowiedzialna za marketing restauracji Pizza Hut/KFC Delivery a następnie jako Brand Manager KFC i Pizza Hut, PR Manager PepsiCo Restaurants. Kama Foods: Senior Brand Manager marki Znakomita.
...oraz w w agencji reklamowej:
w dziale strategii BBDO Warszawa na stanowisku Strategic Manager, a następnie Srtategic Director odpowiedzialna za strategię dla marek różnych segmentów rynku, w tym: mBank, Multibank, GE Money Bank, Telekomunikacji Polskiej, Bayer, P&G, Mars Polska, PepsiCo, Wrigley.

Wykształcenie: Uniwersytet Warszawski Wydział Pedagogiczny SWPS Studia Podyplomowe Praktyczna Psychologia Społeczna.

Najważniejsze osiągnięcia zawodowe – nagrody za efektywność kampanii

mBank EFFIE 2001;
ICI DULUX EFFIE 2003;
GE Money Bank GEPARD EFFIE 2005;
Bayer ASPIRIN EFFIE 2007;
Wioski Dziecięce SOS EFFIE 2008.

Wykładowca Szkoły Strategii Marki a także Akademii Komunikacji Marketingowej, Członek Komitetu EFFIE i Klubu Strategów SAR.

Marcin Tworus
Pracę zaczynał jako junior copywriter w agencji Image Art. W 1998 roku dołączył do zespołu BBDO Warszawa jako copywriter. Następnie objął funkcję Head of Creative Planning w NoS/BBDO, a od 2006 roku Dyrektor Kreatywny w BBDO Warszawa odpowiedzialny za 20-osobowy dział kreacji. Obecnie Partner i Dyrektor Kreatywny w Agencji Albert Lumberjacker.Juror na festiwalach: Cresta Awards, Złote Orły, KTR. W trakcie swojej 12-letniej pracy zrealizował ponad 100 filmów reklamowych.

Wykształcenie: Absolwent Wyższej Szkoły Zarządzania/The Polish Open University - Specjalizacja Marketing.

Ważniejsze nagrody jako copywriter i dyrektor kreatywny:

2003 - Kreatura za TVC "Kurczaki" dla Lay's Max i nominacja do Grand Prix, dwa Złote Orły za TVC "Kurczaki" dla Lay's Max , dwa wyróżnienia dla TVC "Króliki" i "Nietoperze" dla Lay's Max, Silver Drum za film "Kurczaki" dla Lay's Max na Festiwalu Golden Drum.
2005 dwa Złote Orły za kampanię drukowaną "Mogłeś zapomnieć..." i plakat "Farmaceuta" dla Alka-Seltzer oraz dwa wyróżnienia, finalista Festiwalu Golden Drum za ogłoszenia "Farmaceuta" i "Pies" dla Alka-Seltzer, srebrne EFFIE za kampanie "Zdrowe Samochody" dla Sieci Dealerów Samochodów Używanych Gepard.
2007 - Złoty Orzeł za kampanię multimedialną dla Multibanku, Złoty Orzeł i Grand Prix za ogłoszenie prasowe "Wesele" dla Akademii Fotografii. Finalista Festiwalu Golden Drum za TVC "Żyrafy" dla piwa Lech, dwa Brązowe EFFIE za kampanię "Czekoladowe M&M's lecą w kulki" dla M&M's i kampanię "Bistro" dla marki Aspirin.
2008 - KTR srebro za kampanię drukowaną "Na zwierzęcy głód" dla Snickers Super i brąz za kampanię drukowaną dla Akademii Fotografii.
2009 - Wyróżnienie na festiwalu Złote Orły w za kartkę świąteczną dla agencji Albert Lumberjacker.Studio filmowe Blast Factor Group powstało w 2005 roku z inicjatywy dwóch osób: Tomasza Hryniszyna – wcześniej producenta w studio filmowym Easy Hell Productions w Warszawie oraz Marcina Strussa – wcześniej kierownika produkcji w studiach filmowych OTO Film and Easy Hell Productions.

BFG organizowało produkcje filmowe kampanii reklamowych takich marek jak Gillette, Polkomtel, Orange, Radio Zet, Żubr (Kampania Piwowarska), Rzeczpospolita, Orbit (Wrigley), Whiskas (Mars), Red Bull, Aspirin (Bayer).
Oprócz prac nad projektami reklamowymi studio kontynuuje prawie dziesięcioletnią już współpracę przy produkcji filmów dokumentalnych dla europejskiej centrali Discovery Communications Limited w Londynie. Jedyny polski producent, któremu zlecono produkcję dokumentalnych filmów przyrodniczych dla kanału Animal Planet (będącego częścią Discovery). Nowa seria 60-minutowych filmów o polskiej przyrodzie z Adamem Wajrakiem w roli prowadzącego jest obecnie emitowana na kanale Animal Planet, a emisja obejmuje zasięgiem cały region Europy, w którym się znajdujemy.

Najważniejsze projekty Studia:

Żubr – „Łowy” – nagroda na festiwalu KTR
Polkomtel – nagroda na festiwalu KTR dla serii filmów z grupą Mumio (które realizowaliśmy od początku powstania koncepcji przez ponad trzy lata)
COP14 – film o Polsce i polskiej przyrodzie przygotowany na otwarcie międzynarodowej konferencji klimatycznej w Poznaniu w 2008 roku, na zlecenie Ministerstwa Środowiska i Instytutu im. Adama Mickiewicza
Red Bull X Fighters – film promujący największą w Europie imprezę motocyklową X-Fighters organizowaną przez RedBull
„Pory roku z Adamem Wajrakiem” pierwsze filmy przyrodnicze o Polsce zrealizowane dla kanału Animal Planet