W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Lublin w metrze

W czerwcu, na 23 ekranach nowoczesnych nośników typu infoscreen pojawią się trzy, 15 sekundowe filmy promujące Lublin. Miasto inspiracji. Reklama ma charakter wizerunkowy. Kampania o wartości 50 tys zł jest nagrodą, jaką otrzymało miasto w ramach trzeciej edycji konkursu Złote Formaty.

Lublin jako laureat prestiżowych nagród w kategoriach: kampania outdoorowa (II miejsce) oraz specjalnej, Grand Prix, przyznawanej w tym roku po raz pierwszy, został uhonorowany cennymi nagrodami. Są to dwie kampanie reklamowe do zrealizowania na nośnikach Grupy Ströer: ogólnopolska kampania outdoorowa o wartości 150 tys zł oraz kampania o wartości 50 tys zł na nowoczesnych nośnikach infoscreen w Warszawskim Metrze.
Już w sobotę 20 czerwca, na 23 ekranach infoscreen zostaną zaprezentowane trzy, 15 sekundowe filmy (zobacz).Będą one wyświetlane rotacyjne w ciągu dnia, w godzinach od 6.00 do 24.00. Akcja odbędzie się w dniach 20-30 czerwca br. Średnio, dziennie nasze filmy pojawią się 100 razy.
Kampania reklamowa Lublina prowadzona w miesiącu czerwcu, jest jedną z kilku aktywności komunikacyjnych w tym roku. Będzie ona stanowić kontynuację komunikacji miasta zapoczątkowanej majową kampanią przeprowadzoną w ubiegłym roku w Warszawie. Reklama bazuje na koncepcji opracowanej przez firmę Brand Nature Access. Filmy wyprodukowała firma Imotion.

Główne cele kampanii:

  • tworzenie wizerunku miasta Lublina zgodnego ze strategią marki miasta,
  • zachęcenie do odwiedzenia Lublina,
  • wzrost rozpoznawalności miasta,
  • wzmocnienie komunikacji realizowanej w innych akcjach promocyjnych.

Filmowe kreacji nawiązują do głównego przekazu jakim promuje się miasto. Lublin, to miejsce w którym bogate dziedzictwo kulturowe odbija się w naszym codziennym życiu. Historia zderza się ze współczesnością. Kształtuje tożsamość, wyjątkową duchowość miasta. Dlatego Lublin jest zagłębiem autentycznej; prawdziwej kultury, konsumowanej w sprzyjającym, klimatycznym otoczeniu.

Koncepcje filmów zainspirowane są scenami z fresków Kaplicy Trójcy Świętej lubelskiego Zamku. Zderzone są obrazy zaczerpnięte z fresków ze współczesnym życiem naszego miasta. Animacja pokazana w filmach, rozpoczyna się od szczegółów, by poprzez detale zaciekawić, a następnie odsłonić bogactwo malarstwa średniowiecznego zestawione z emocjami aktywnego, współczesnego życia Lublina.

Każdy z filmów zawiera hasło przewodnie kampanii Renesans inspiracji (renesans jako odrodzenie, odnowienie). Film kończy plansza zawierająca logo z hasłem miasta.

W pierwszym filmie pojawia się fragment fresku Nawiedzenie (południowa ściana nawy Kaplicy Trójcy Świętej lubelskiego Zamku) ze współczesną parą młodych ludzi w objęciach, występujących na tle panoramy współczesnego Lublina. W drugim obrazie fragment fresku Daniel w lwiej jamie z Habakukiem (zachodnia nawa ściany Kaplicy Trójcy Świętej) zestawiony jest z fragmentem pokazu mody. Ujęcia obejmują nogi modelki, która przechadza się z psem - pudlem po wybiegu w blasku fleszy.
Trzeci film przedstawia fresk Naigrywanie (południowa ściana prezbiterium Kaplicy Trójcy Świętej) oraz obraz współczesnych b-boyów występujących na tle panoramy miasta.

Hasło „Renesans inspiracji” wyświetlane jest w momencie zderzenia pełnych obrazów: tego z fresków i współczesnej sceny z życia. Forma zapisu hasła także oddaje porównanie przeszłości z teraźniejszością: słowo „inspiracji” pisane jest czcionką Leonardo, która występuje w obecnym haśle promocyjnym miast, ma charakter pisma dawnego. Taki zapis wzmacnia przekaz porównania dwóch obrazów historycznego z nowoczesnym; współczesnym.
Ta sama koncepcja zostanie wykorzystana na billboardach, które będą eksponowane we wrześniu br. w ramach nagrody Złotych Formatów.

Koszty kampanii:

  • nośniki – nagroda w konkursie Złote Formaty,
  • koncepcja (będzie również wykorzystana na billboardach planowanych na wrzesień) - 30 500 PLN brutto,
  • realizacja filmów (scenariusz, scenografia, honoraria aktorskie, charakteryzacja, produkcja, postprodukcja, dźwięk) – 26 718 PLN brutto.

Infoscreen
Reklamowe filmy Lublina pojawią się na sieci ekranów w Warszawskim Metrze. Umieszczone są one na kluczowych stacjach Metra o największym przepływie ludności. INFOSCREEN to wielkoformatowe ekrany, profesjonalne projektory o dużej mocy wyświetlające obrazy i filmy. Nośnik ten łączy bardzo atrakcyjny kontent o charakterze informacyjno - rozrywkowym z reklamą. INFOSCREEN jest sterowany za pomocą nowoczesnego centrum zarządzania połączonego światłowodami z Metrem i poszczególnymi projektorami. Emisja możliwa jest dzięki specjalistycznemu oprogramowaniu - Screen Navigator, Spot Connector i Content Compiler. INFOSCREEN to innowacyjny nośnik out-of-home media segmentu Super Premium.

Od czerwca 2008r. sieć INFOSCREEN Grupy Ströer w Polsce obejmuje 23 projektory na 6 stacjach Metra - kluczowych pod względem wielkości przepływu pasażerów