W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Zapraszamy do Lublina

W dwa weekendy czerwca, na drogach wylotowych siedmiu miast Polski Król, Archanioł, Artysta, Diabeł i Marchewka łapią stopa do Lublina.

W ten sposób Lublin realizuje ogólnopolską, nietypową kampanię promocyjną miasta (autostopowicze pojawili się już 5 i 6 czerwca) obejmującą: Warszawę (4 pięcioosobowe teamy), Poznań (1 team), Kraków, Wrocław, Katowice, Łódź i Białystok (po 2 teamy).

Przebrani autostopowicze zachęcali kierowców by jechali do Lublina. Każdy animator trzymał tabliczkę: Lublin – Tam moje królestwo (Król); Po inspirację (postać Artysty); Anielskie klimaty (Archanioł); Schrupiesz mnie zdrowo (Marchewka); Tam się dzieje (Diabeł)

Kierowcy, którzy zatrzymali się przy autostopowiczu otrzymali pamiątki z Lublina – maty samochodowe - antypoślizgowe, płyty „Wirtualny Lublin” i foldery o Lublinie.

Oprócz zdjęć nagrane zostały filmy, które pojawiły się na portalach społecznościowych i serwisach foto/video. Akcja "autostopowicze" wspierane było dodatkowo przez CB radio, które jest popularnym narzędziem komunikacji kierowców.
Łącznie w akcji brało udział 90 osób.

Zapraszamy do Lublina tak nietypowo, bo jesteśmy nietypowi i otwarci na niekonwencjonalne rozwiązania. Inspirujemy! Przebrania autostopowiczów nawiązują do tożsamości Lublina, w ten sposób podkreślamy bogactwo historyczne i kulturalne miasta, potencjał kreatywny tkwiący w młodych ludziach. Bo Lublin to miasto studentów!- mówiła Agnieszka Oszust z Kancelarii Prezydenta Urzędu Miasta Lublin.

Lublin: tu historia przeplata się ze współczesnością, a bogate dziedzictwo kulturowe wpływa na codzienne życie. Aby się o tym przekonać, trzeba tego doświadczyć i po prostu tu przyjechać. Forma akcji odzwierciedla inspirujący charakter miasta. Wypływa bezpośrednio ze strategii promocji Lublina – mówił Michał Krawczyk, ówczesny z-ca Dyrektora Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

Najbliższa akcja odbywała się w piątek 19 czerwca w godzinach od 12:00 do 20:00, oraz w sobotę 20 czerwca, od 9:00 do 17:00.

Kreację marketingową oraz community marketing przygotowała warszawska Grupa Białko, specjalizująca się w eventach i ambient marketingu.

Koszty kampanii:

animatorzy akcji, stroje dla animatorów, projekt i produkcja 75 sztuk tabliczek dla autostopowiczów, usługa CB Radio, transport, dokumentacja filmowo – fotograficzna, z prawami autorskimi do materiałów oraz jej implementacja w internecie, obsługa PR, gadżety promocyjne rozdawane kierowcom przez autostopowiczów (3,5 tys płyt z wirtualnymi spacerami, 5 tyś mat antypoślizgowych, 4 tyś folderów o Lublinie), koordynacja akcji
- łączny koszt 204 714 zł netto

Banner PIT 2022