W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Carnaval Sztukmistrzów

Carnaval Sztukmistrzów to wizytówka miasta, która pełni ważną rolę w budowaniu jego wizerunku. Spełnia funkcję „testera”, skondensowanej próbki tych elementów tożsamości Lublina, którymi pragniemy się chwalić, na których budujemy przewagi.

Za pomocą Carnavalu Sztukmistrzów Lublin opowiada o swoim dziedzictwie, podkreśla unikalne cechy, prezentuje osobowość i mimo aspirującego charkateru trafia z przekazem do szerokiej publiczności.

Carnaval eksponuje bogactwo historyczne i kulturalne w kameralnej i niepowtarzalnej, inspirującej odsłonie. Podkreśla potencjał kreatywny tkwiący w młodych ludziach. Jest urzeczywistnieniem współczesnej wielokulturowości miasta. Carnaval to przedsięwzięcie kulturalne na najwyższym poziomie rezonujące w skali kraju i Europy.

Podczas tej imprezy Lublin prezentuje się jako miasto świadome korzeni, wizjonerskie, intrygujące, wyraziste i pewne siebie, młode duchem, kreatywne, autentyczne i współczesne. Właśnie wtedy najlepiej widać, że w naszym mieście rzeczy należy doświadczać by je zrozumieć. Canraval udowadnia, że trzeba marzyć by realizować marzenia i że świadomość korzeni daje siłę do działania. Uczy także, że otwartość i tolerancja wyznacza światłość myślenia.