W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Konkurs dla przedszkoli

Konkurs

Święta Bożego Narodzenia są niezapomnianym czasem w szczególności dla najmłodszych. Kontynuując tradycję lat ubiegłych w ramach Festiwalu Bożego Narodzenia organizowany jest konkurs plastyczny skierowany do dzieci z wszystkich przedszkoli na terenie miasta Lublin. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest „Gwiazda Betlejemska”, której przygotowanie daje możliwość wspólnej, zbliżającej do siebie pracy. Ze względu na długi czas ekspozycji każda z prac konkursowych powinna być wykonana dowolną techniką, z dowolnych materiałów z wyłączeniem materiałów, które znacząco obniżają jej trwałość.

Celem Konkursu jest upowszechnianie kultury i tradycji związanej ze Świętami Bożego Narodzenia, propagowanie kultury i sztuki wśród dzieci a także rozwijanie kreatywności, uzdolnień plastycznych oraz wrażliwości artystycznej przedszkolaków.

Nagrodą główną w Konkursie są Warsztaty w Akademickim Radiu Centrum wraz z nagraniem przygotowanego przez dzieci utworu. Sponsorem nagrody jest Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej.

Zapraszamy do składania prac w dniach 7 - 12 grudnia 2022 r.

Wszelkie szczegóły znajdują się w Regulaminie Konkursu, będącym załącznikiem do Zarządzenia nr 148/11/2022 Prezydenta Miasta Lublin z dnia 24 listopada 2022 r. w sprawie ogłoszenia konkursu plastycznego „Gwiazda Betlejemska".

 

Partnerem konkursu jest: Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej.

UMCS LUBLIN

Wystawa prac konkursowych

Vivo Lublin


Jak co roku prace konkursowe zostaną zaprezentowane w dniach 16 grudnia 2022 r. - 5 stycznia 2023 r. w Galerii Handlowej VIVO.

Wyniki konkursu plastycznego "Gwiazda Betlejemska"

W tegorocznej edycji Świątecznego Konkursu Plastycznego „Gwiazda Betlejemska” udział wzięło 12 publicznych i niepublicznych przedszkoli z Lublina. Wszystkie prace zostaną zaprezentowane w dniach 16.12.2022 - 5.01.2023 roku w Galerii Handlowej VIVO.
 

I miejsce - Przedszkole nr 22 w Lublinie, ul. Wyścigowa 29. Praca dzieci wykonana pod przewodnictwem Pani Alicji Buglińskiej oraz Pani Blanki Zgodzińskiej

Praca zwycięska

II miejsce zajęło Przedszkole nr 5, ul. Al. Racławickie 42 B. Praca została wykonana pod opieką Pani Agaty Kokoć oraz Pani Małgorzaty Kirchner.

Praca zajęła II miejsce

III miejsce zajęło Przedszkole nr 34, ul. Motorowa 10. Praca została wykonana pod opieką Pani Małgorzaty Ziemińskiej-Ochal oraz Pani Magdaleny Myszak.

Praca zajęła III miejsce

Poniżej znajdują się zdjęcia zgłoszonych do konkursu prac. Dziękujemy serdecznie za udział i zapraszamy za rok!

Partnerzy Festiwalu Bożego Narodzenia 2022