W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Orszak Św. Mikołaja

Orszak

Zapraszamy do wzięcia udziału w Orszaku Świętego Mikołaja, organizowanego przez Parafię pw. św. Mikołaja:

Po raz dziewiąty w historii Lublina w dniu 04 grudnia 2022 r. w niedzielę odbędzie się Orszak Świętego Mikołaja, który przejdzie ulicami miasta. Lubelski orszak ma być świętem radości, do którego zostali zaproszeni uczniowie z okolicznych szkół, parafianie oraz mieszkańcy Lublina.

Ma to być barwny korowód. Św. Mikołaj będzie niósł worek prezentów, odwiedzi między innymi dzieci w Domu Dziecka przy ul. Sierocej, ul. Dymowskiego i ul. Słowikowskiego, a także małych pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego przy ul. Gębali oraz dzieci niepełnosprawne i niewidome w Specjalistycznym Ośrodku Wychowawczym przy ul. Hirszfelda.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 14:00 na Rynku Głównym Starego Miasta Lublina występem różnych zespołów dziecięcych z udziałem gwiazd muzyki rozrywkowej. A następnie po występach nastąpi wyjście barwnego orszaku i przemarsz ulicami: Królewska, Lubartowska, Czwartek, Szkolna, Słowikowskiego i zakończy na placu przed kościołem św. Mikołaja.

Więcej informacji na stronie Orszaku Świętego Mikołaja - przejdź do strony

Partnerzy Festiwalu Bożego Narodzenia 2022