W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Świąteczny autobus

Autobus

Bezpłatna linia „Mikołajki” oraz kontrolerzy i kierowcy w roli Mikołajów. To elementy akcji „Mikołajki z komunikacją miejską”, przygotowanej dla pasażerów korzystających na co dzień z transportu publicznego. Wszystko po to, by 6 grudnia umilić mieszkańcom podróż autobusami i trolejbusami.

Bezpłatna linia „Mikołajki”

W tym roku, po raz pierwszy 6 grudnia br. na ulice miasta wyjedzie specjalna, bezpłatna linia „Mikołajki”. Będzie ona kursowała w godzinach 7.00-17.00 na trasie: Zana Zus – Felin
(po trasie linii trolejbusowej 158).

Autobus

Linię „Mikołajki” będzie obsługiwał trolejbus w świątecznej aranżacji. Na zewnątrz pojazd będzie oklejony grafiką w choinki i płatki śniegu, natomiast o wnętrze trolejbusu zadba grupa „Bombardowanie włóczką”, która na tę okazję przygotuje specjalne włóczkowe ozdoby. Dodatkowo, podróż pasażerom będzie umilać świąteczna muzyka. Na pasażerów mikołajkowej linii będą również czekały drobne upominki.

Od 7 grudnia świąteczny trolejbus będzie kierowany do standardowej obsługi liniowej i będzie go można spotkać na ulicach miasta do Trzech Króli.

 

Kierowca i kontroler też Mikołaj

Podobnie jak w roku ubiegłym w role Mikołajów wcielą się kontrolerzy biletów. Obowiązkowym elementem ich stroju będą czerwone czapki z białym pomponem. Nie zabraknie również reniferów i śnieżynek. Mikołajów-kontrolerów będzie można spotkać przez cały dzień. A podczas kontroli w godz. 7.00-17.00, pasażerowie z ważnym biletem, otrzymają cukierki, a najmłodsi książeczki edukacyjne „Kolorowa podróż po Lublinie”.

Tradycyjnie już za kierownicą lubelskich autobusów i trolejbusów zasiądą kierowcy ubrani w stroje Mikołajów. W piątek część kierowców autobusów i trolejbusów MPK Lublin, zamiast służbowego stroju, włoży czerwone bluzy i czapki Mikołajów. Będzie można ich spotkać do wieczora niemal na wszystkich liniach obsługiwanych przez lubelskie MPK.

Akcja „Mikołajki z komunikacją miejską” to wspólne przedsięwzięcia ZTM w Lublinie  i miejskiego przewoźnika - MPK Lublin Sp. z o.o.

Projekt świątecznego autobusu opracował Marketing Miasta Lublin.