W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Świąteczny autobus

Autobus

Trolejbus kursujący w świątecznej aranżacji, zapowiedzi głosowe w różnych językach o tematyce świątecznej oraz kontrolerzy i kierowcy w roli Mikołajów. To elementy akcji „Mikołajki z komunikacją miejską”, przygotowanej dla pasażerów korzystających na co dzień z transportu publicznego. Wszystko po to, by 6 grudnia umilić mieszkańcom podróż autobusami i trolejbusami w trudnym czasie pandemii i zaakcentować radosny klimat zbliżających się świąt.

W dniu 6 grudnia br. pojazd ten przez cały dzień będzie kursował na linii nr 151. Trolejbus rozpocznie kursowanie o godz. 5:56 z przystanku MPWiK 02 na al. Piłsudskiego w kierunku Węglin, a następnie będzie realizował kolejne kursy. Numer taborowy pojazdu to 3888.

Mikołajkowy trolejbus
W tym roku, po raz trzeci 6 grudnia br. na ulice miasta wyjedzie trolejbus w świątecznej aranżacji. Na zewnątrz pojazd będzie oklejony grafiką w świąteczne bombki (tegoroczny projekt grafiki przygotowany przez Referat Marketingu Miasta jest zupełnie nowy w porównaniu do ubiegłorocznej wersji) natomiast o wnętrze trolejbusu zadba grupa „Bombardowanie włóczką”, która na tę okazję przygotuje specjalne ozdoby. Dodatkowo, podróż pasażerom będzie umilać świąteczna muzyka i pracownicy ubrani w świąteczne stroje, którzy w godz. 9-17 będą rozdawać cukierki podróżnym. Trolejbus będzie kierowany do standardowej obsługi liniowej i będzie go można spotkać na ulicach miasta do Trzech Króli, tj. do 6 stycznia.

 

Mikołajkowy autobus MPK

Obcojęzyczne zapowiedzi świąteczne w pojazdach
Od 6 grudnia, aż do Świąt Bożego Narodzenia, pasażerowie komunikacji miejskiej będą mogli usłyszeć w pojazdach zapowiedzi głosowe w tematyce świąt. Jest to wynik współpracy z Wyższą Szkołą Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie. Studenci uczelni przygotowali dla mieszkańców komunikaty z pozytywnym przekazem, które wprowadzą w tematykę zbliżających się świąt, ale też podkreślą, że w tym wyjątkowym okresie liczy się pozytywne nastawienie oraz życzliwość wobec innych ludzi. Zapowiedzi będą emitowane na wybranych przystankach komunikacji miejskiej i są przygotowane w czterech językach: ukraińskim, hiszpańskim, angielskim i oczywiście polskim.

Kierowca i kontroler też Mikołaj
Podobnie jak w roku ubiegłym w role Mikołajów wcielą się kontrolerzy biletów. Obowiązkowym elementem ich stroju będą czerwone czapki z białym pomponem. Nie zabraknie również reniferów i śnieżynek. Mikołajów-kontrolerów będzie można spotkać przez cały dzień. A podczas kontroli w godz. 7.00-17.00, pasażerowie z ważnym biletem, będą mogli otrzymać cukierka.
Za kierownicą lubelskich autobusów i trolejbusów zasiądą kierowcy Mikołaje. W poniedziałek – 6 grudnia - część kierowców autobusów i trolejbusów MPK Lublin do służbowego stroju, włoży czerwone czapki Mikołajów. Będzie można ich spotkać do wieczora na różnych liniach obsługiwanych przez lubelskie MPK.


Akcja „Mikołajki z komunikacją miejską” to wspólne przedsięwzięcia ZTM w Lublinie i miejskiego przewoźnika - MPK Lublin Sp. z o.o., we współpracy z: Referatem Marketingu Miasta, który przygotował projekt świątecznej grafiki na trolejbus, Wyższą Szkołą Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie, której studenci przygotowali specjalne zapowiedzi głosowe do pojazdów oraz grupą „Bombardowanie włóczką”, która ozdobi wnętrze świątecznego trolejbusu.
 

 

Partnerzy główni

Partnerzy główni

Partnerzy

Partnerzy