W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Warsztaty rękodzielnicze

Warsztaty rekodzilenicze

Warsztaty rękodzieła to doskonała okazja do twórczego spędzenia czasu, a także przygotowania świątecznego prezentu dla siebie lub dla najbliższych. 
Poniżej znajduje się lista warsztatów rękodzielniczych. W przypadku konieczności otrzymania dodatkowych informacji prosimy o kontakt z organizatorami poszczególnych warsztatów.

Przed zapisem na warsztaty prosimy o zapoznanie się z regulaminem Festiwalu Bożego Narodzenia.

Lublin Miasto Inspiracji zaprasza na:

1. Warsztaty inspirowane tradycją
Warsztaty podczas których można się przekonać, że opłatek, słoma czy bibuła to wciąż idealny materiał na stworzenie ozdób dekorujących mieszkania.
Prowadzącymi warsztaty są tradycyjni twórcy ludowi wykonujący plastykę obrzędową i zdobniczą i należący do Stowarzyszenia Twórców Ludowych.

 • Ozdoby choinkowe z opłatka, bibuły i słomy:
  Termin: 21 grudnia 2021 godz. 10:00 i 13:00
  Miejsce: Muzeum Wsi Lubelskiej
  Prowadzący: Michał Kowalik
  Zapisy: poprzez formularz zgłoszeniowy - banner zapisz się. Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. MAMY WOLNE MIEJSCA!

   
 • -----WARSZTATY ODWOŁANE ----- Ozdoby choinkowe ze słomy i bibuły Odwołane
  Termin: 22 grudnia 2021 godz. 10:00 i 13:00
  Miejsce: Trybunał Koronny w Lublinie, II piętro
  Prowadzący: Janina Wadowska
  Zapisy: poprzez formularz zgłoszeniowy - . Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Dzielnicowy Dom Kultury Bronowice zaprasza na warsztaty:

 1. Bombki i bombeczki
  Warsztaty rękodzieła dla seniorów, podczas których wykonane zostaną niepowtarzalne i oryginalne wzory bombek choinkowych w technikach: decoupage, sznureczkowej oraz papieroplastyce.
  Termin: 10 grudnia 2021 roku oraz 17 grudnia 2021 roku o godzinie 15:00
  Miejsce: Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28a
  Zapisy: na stronie www.ddkbronowice.pl lub pod numerem 81 744 16 38
 2. Proste jak pająk
  Warsztaty tworzenia pająka ludowego. Z naturalnej słomy wykonane zostaną proste, geometryczne formy ozdobione pomponikami z filcu. Warsztaty skierowane do osób dorosłych, młodzieży oraz do dzieci z rodzicami.
  Termin: 17 grudnia 2021 roku o godzinie 16:00
  Miejsce: Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28a
  Zapisy: na stronie www.ddkbronowice.pl lub pod numerem 81 744 16 38
 3. Świąteczne spotkanie z kulturą
  Warsztaty rękodzieła z cyklu „Rękodzielnia: Świąteczne bombki”. Podczas warsztatów zostaną wykonane świąteczne bombki w technice decupage sospeso. Jest to decupage przestrzenny z wykorzystaniem specjalnej termokurczliwej foli. Do dekoracji wykorzystuje się tak jak w tradycyjnym decupage metody serwetkowej oraz koralików czy koronek. Przy wykorzystaniu kleju, serwetek, folii termokurczliwej uzyskujemy efekt 3D na danym przedmiocie. Prosimy o zebranie ze sobą suszarek do włosów. Warsztaty są skierowane do wszystkich osób zainteresowanych, bez ograniczeń wiekowych.
  Termin: 17 grudnia 2021 roku o godzinie 13.00
  Miejsce: Dzielnicowy Dom Kultury„Bronowice”, ul. Krańcowa 106
  Zapisy: na stronie www.ddkbronowice.pl lub pod numerem 81 744 16 38

   

Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają na warsztaty:

Warsztat wykonywania postaci kolędniczych kozy i bociana
Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia czas zacząć! Stwórz razem z nami drewniane rekwizyty kolędnicze, z którymi wyruszysz składać najlepsze życzenia. Czas od świąt Bożego Narodzenia aż do dnia Trzech Króli to najlepszy moment na to, by życzyć sobie i innym szczęścia, zdrowia i pomyślność na cały nadchodzący rok. Zawodowcami w składaniu życzeń byli i nadal są kolędnicy. Każdy z nich musi być odpowiednio przygotowany do pełnienia tej roli – potrzebna jest tu bowiem znajomość tekstów życzeń, kolęd i pastorałek, a czasami także specjalne rekwizyty. Jakie? Ile okolic, tyle tradycji kolędniczych. Z ogromnego wachlarza atrybutów wybraliśmy dwa. Wspólnie z Piotrem Rogalińskim stworzycie więc postać kolędniczej kozy lub bociana – maszkar, które towarzyszyły niegdyś kolędnikom podczas ich wizyt w okolicznych domostwach. Postaci będą wykonywane z drewna i naturalnych dodatków przyniesionych przez uczestników. Do stworzenia kozy lub bociana będzie niezbędna umiejętność posługiwania się takimi narzędziami jak toporek, nóż, piłka ręczna czy młotek. Wykonane prace zabierzecie ze sobą do domu.
Prowadzenie: Piotr Rogaliński
Termin: warsztat dwudniowy (obowiązuje uczestnictwo w obu dniach)

 • 10 grudnia o godzinie 16.00-20.00
 • 11 grudnia o godzinie 10.00-14.00

Miejsce: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a, sala widowiskowa, II piętro
Dla kogo: dla dzieci 12+ i dla osób dorosłych; zgłaszamy się w parach ! (dziecko i opiekun lub para dorosłych znajomych)
Zapisy: obowiązują zapisy przez banner zapisz się formularz online dostępny na stronie internetowej www.warsztatykultury.pl + opłacenie kaucji 50 zł (kaucja jest zwracana osobom, które wezmą udział w obu dniach warsztatowych w pełnym wymiarze godzin)

UWAGA! Weźcie ze sobą materiały przydatne do stworzenia postaci: stare skórzane buty, torby czy kurtki oraz futerkowe kołnierze. W czasie warsztatu będziecie używać piłek do drewna, młotków i noży.

Regulaminy i formularze

Do pobrania

Relacja fotograficzna z warsztatów rękodzielniczych

Partnerzy główni

Partnerzy główni

Partnerzy

Partnerzy