W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Warsztaty kulinarne

Warsztaty

WARSZTATY PIECZENIA PIERNIKÓW

Okres świąteczny jest nieodłącznie związany z aromatycznymi wypiekami i tradycyjnymi potrawami.

Już po raz kolejny, w czasie Festiwalu będą mieli Państwo okazję do własnoręcznego wykonania pierników o kształcie lubelskich symboli.
Brama Krakowska czy trolejbus w piernikowej odsłonie wyglądają wyjątkowo :) Dzięki współpracy z Partnerem Festiwalu Bożego Narodzenia - 2PiEr - możemy Państwa zaprosić do zapisów na warsztaty:

Termin: 13 grudnia godz. 17:00
Miejsce: 2PiEr Zapisy: Liczba miejsc ograniczona.
Zapisy:   Zapisów można dokonywać poprzez formularz zgłoszeniowy - banner zapisz się. Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. MAMY WOLNE MIEJSCA!

UWAGA:  Warsztat przeznaczony dla dzieci do 11 lat. Z każdym uczestnikiem zapisanym na warsztat będzie mógł wejść jeden opiekun prawny.

Przed zapisem na warsztaty prosimy o zapoznanie się z regulaminem Festiwalu Bożego Narodzenia.

WARSZTATY - TRADYCYJNE DANIA ŚWIĄTECZNE

Nowością tegorocznej edycji Festiwalu Bożego Narodzenia, którą dla Państwa przygotowaliśmy we współpracy z Muzeum Wsi Lubelskiej, są warsztaty kulinarne inspirowane tradycją. Podczas wydarzenia nie tylko będą mieli Państwo poznać i wspólnie przygotować świąteczne tradycyjne potrawy kulinarne, ale także udoskonalić swoje umiejętności kucharskie. Doświadczony prowadzący, Kamil Kotarski, i niecodzienne miejsce warsztatów, jakim jest Czworak z Brusa w Muzeum Wsi Lubelskiej, to przepis na doskonale spędzony czas.

Ze względu na charakter warsztatów przeznaczone są one dla osób dorosłych.

Termin: 18 grudnia 2021 r.  (sobota)    I grupa -  12.00     II grupa - 16.00
Miejsce: Muzeum Wsi Lubelskiej
Zapisy: Wejściówki na warsztaty będzie można wygrać w konkursach organizowanych na oficjalnych profilach na Facebooku:
Miasta Lublin - przejdź do profilu Miasta Lublin
Muzeum Wsi Lubelskiej - przejdź do profilu Muzeum Wsi Lubelskiej

Kamil Kotarski
Mistrz kucharski, trener i ekspert kulinarny. We współpracy z województwem lubelskim stworzył książkę pt. „Kuchnia Lubelska”, która otrzymała Puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi za najlepszą publikację o lokalnych i regionalnych kulinariach za 2018 rok. Z pasją gotuje, dzieli się wiedzą i doświadczeniem. W 2011 roku wygrał konkurs „Smaki Lubelszczyzny” przygotowując potrawę w oparciu o najstarszą polską książkę kucharską „Compendium Ferculorum” z 1682 roku.

 
 

 

Relacja fotograficzna z warsztatów kulinarnych

Partnerzy główni

Partnerzy główni

Partnerzy

Partnerzy