W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Programy edukacyjne dla dzieci i młodzieży

Programy edukacyjne dla dzieci i młodzieży

Programy edukacyjne dla dzieci i młodzieży

Lubelskie szkoły i przedszkola we współpracy z Wydziałem Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin przygotowały liczne programy edukacyjne odnoszące się do 100-lecia niepodległości, które będą realizowane w przedszkolach, szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Zaplanowano kilkaset lokalnych uroczystości realizowanych w placówkach edukacyjnych prowadzonych przez miasto Lublin. Będą to konkursy, wystawy, koncerty, lekcje historyczne, itp. realizowane w oparciu o hasło : „Lublin 1918-2018. Inspiruje nas wolność”. Ponadto, w ramach obchodów zostaną zrealizowane wydarzenia okolicznościowe i programy ogólnomiejskie, realizowane z młodzieżą z różnych placówek edukacyjnych. Do najważniejszych należą:

  • Jubileusz 100-lecia Szkoły Podstawowej nr 10 im. Henryka Sienkiewiczaw Lublinie pod hasłem „Radość SP 10 z Wolności na 100-lecie Niepodległości”
  • Instalacja plenerowa „Orzeł Wolnej Polski w Sercu Miasta” na placu Teatralnym będąca wizualna animacją godła Polski w wykonaniu uczniów lubelskich szkół
  • Koncert Galowy w wykonaniu dzieci lubelskich przedszkoli w Lubelskim Parku Naukowo-Technicznym „Przedszkolaki dla Wolności"

Więcej informacji: lublin.eu/mieszkancy/edukacja
 

Moja Polska - cykl lekcji edukacyjnych z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

Celem programu jest przygotowanie najmłodszych Lublinian do odchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości poprzez realizację 100 godzin lekcji o tematyce kulturalno-historycznej. Działanie skierowanie jest do dzieci w wieku 3-12 lat zamieszkałych lub uczących się w Lublinie. Lekcja podzielona będzie na dwie części: atrakcyjną dla dzieci prezentacji multimedialnej mówiącej o znaczeniu Święta Niepodległości i warsztatów artystycznych
Organizator: Fundacja Rozwiń Skrzydła
 

Talenty Niepodległej

W ramach programu zostaną zorganizowane warsztaty twórcze, wernisaże, wystawy i koncert laureatów dla młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Lublina i regionu. Uczestnicy warsztatów będą mieli możliwość udziału w Wojewódzkim Konkursie Artystycznym „7 Talent”, a jego zwycięzcy zaprezentują się w Koncercie Laureatów na scenie w studiu Radia Lublin w kategoriach: muzycznej, wokalnej i tanecznej. Równocześnie odbędą się wystawy nagrodzonych prac plastycznych i fotograficznych wyeksponowane z w gmachu Ratusza, Trybunału, Radia Lublin i ZS NR 11 w Lublinie.
Organizator: Lubelskie Stowarzyszenie Nauczycieli-Educatores

Banner Rozlicz PIT