W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

„Lublin - 450 lat Unii Lubelskiej” - wystawa pokonkursowa

„Lublin - 450 lat Unii Lubelskiej” - wystawa pokonkursowa
24.10.201910:08

24 października o godz. 11:30 otwarta została wystawa pokonkursowa prac fotograficznych uczniów lubelskich szkół pt. „Lublin - 450 lat Unii Lubelskiej”.
Był to projekt mający na celu kreatywną aktywizację młodzieży ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych regionu lubelskiego. Celem konkursu było wydobycie talentów artystycznych (fotograficznych) oraz ukazanie Lublina na tle przemian historycznych, społecznych i kulturalnych.

Dokumentacja miasta 450 lat po podpisaniu unii lubelskiej to nie tylko suchy reportaż plenerowy. Działanie ma na celu ukazanie dziedzictwa wielokulturowości Lublina, podkreślenie jego wyjątkowej roli 450 lat temu jak i dziś. Poprzez utrwalanie miejsc związanych z jubileuszowym wydarzeniem, ale również zwykłych mieszkańców Lublina którzy często barwnie wpisują się w różnego rodzaju wydarzenia, ukazanie specyficznego charakteru naszego miasta dziś. Miasta które nie na darmo zwane jest miejscem spotkania kultur. Konkurs był otwarty dla uczniów z placówek z terenu całej Lubelszczyzny.

 

Organizatorzy: III Liceum Ogólnokształcące im. Unii Lubelskiej oraz Fundacja Rozwoju Oświaty Lubelskiej

Wernisaż wystawy: 24 października 2019 r. | Galeria Ratusz, pl. W. Łokietka 1

Banner Rozlicz PIT