W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Pikiniki teatralne z Unią Lubelską w tle

Pikiniki teatralne z Unią Lubelską w tle
18.06.201913:56

Specjalnie dla mieszkańców naszego miasta Centrum Kultury w Lublinie przygotowało wyjątkowe święto teatralne dla całych rodzin – pełne radości, emocji i opowieści o współczesnym świecie. Spektakle dla dzieci, młodzieży i dorosłych pojawią się w dzielnicach Lublina!

To niezwykłe wydarzenie dla wszystkich, bez względu na wiek: najmłodsi będą mogli aktywnie wziąć udział w spektaklu „Latamy", a wieczorem na scenie pojawią się aktorzy znani z filmów i seriali, by opowiedzieć słodko-gorzkie historie ojców w spektaklu „Tata ma kota”.

Nie zapominamy, że w tym roku obchodzimy 450-lecie zawarcia Unii Lubelskiej – rocznicę podpisania wielkiego dzieła naszych przodków, które dało początek potężnej Rzeczypospolitej Obojga Narodów Polski i Litwy. Zapraszamy więc mieszkańców dzielnic do zabawy z obrazem Jana Matejki „Unia Lubelska”. Każdy wraz z rodziną i przyjaciółmi, korzystając z rekwizytów i kostiumów, będzie mógł się wcielić w jedną z postaci z obrazu.

– 6.07 / sobota / Kalinowszczyzna – wąwóz między ul. Kleeberga a ul. Okrzei

– 13.07 / sobota / LSM – wąwóz przy SP 22

– 20.07 / sobota / Czechów – teren zielony przy SP 43

wstęp wolny

PROGRAM:
godz. 12:00-15:00: animacje, gry i zabawy dla całej rodziny
godz. 15:00: spektakl „Latamy” – Teatr Sztuczka (dla dzieci 3-5 lat)
godz. 16:00: żywy obraz „Unia lubelska” – zostań królem i damą dworu z obrazu „Unia lubelska” – akcja Matejko Foto Challenge
godz. 18:00: „Unia po lubelsku!” – komediowy spektakl historyczny w wykonaniu Poławiacze Pereł Improv
godz. 19:00: żywy obraz „Unia lubelska” – zostań królem i damą dworu z obrazu „Unia lubelska” – akcja Matejko Foto Challenge
godz. 20:00: „Tata ma kota (albo Poczytaj mi tato)” – teatr Scena InVitro (spektakl dla widzów dorosłych)

Teatr Sztuczka: „Latamy”
Przyroda i światło od wczesnego ranka do późnej nocy. Lato to przede wszystkim stan umysłu, w którym podobno można nawet latać. Dlatego drugi odcinek serialu teatralnego „Cztery pory roku” jest oparty na specyficznym odczuwaniu przestrzeni, zabawach kinezjologicznych i zabawie przy puszczaniu latawców. Spektakl odbywa się na wolnym powietrzu, skłania do doświadczania przestrzeni na różnych poziomach, głównie przez ruch. Niezbędny ekwipunek to ręcznik, ubranie na zmianę i uśmiech od ucha do ucha!

scenariusz i reżyseria: Liza Szczęśliwa; koncepcja i scenografia: Iwona Kornet, Iwona Księżniak, Liza Szczęśliwa; muzyka (na żywo): Sylwia Lasok, Marcin Kowalczuk

obsada: Sylwia Lasok, Marcin Kowalczuk

Teatr Scena InVitro: Tata ma kota (Poczytaj mi tato)
Spektakl Szymona Bogacza w reżyserii Łukasza Witt-Michałowskiego jest głosem ojców samotnie wychowujących swoje dzieci. Głosem ojców, którzy dzieci swoich zostali pozbawieni, próbujących zrozumieć swoją sytuację, ułożyć sobie życie pomiędzy dzieckiem, a Tą Której Od Dawna Nie Ma, czyli byłą żoną i na zawsze matką dziecka. To subiektywne spojrzenie na problem rozpadających się małżeństw i dzieci, do których ojcowie zazwyczaj tracą swoje naturalne prawa. Pomimo męskiego punktu widzenia, sztuka Bogacza jest przede wszystkim… komedią. Bo tylko przez śmiech ojcowie mogą oswoić cały ten swój tragicznie śmieszny los.

scenariusz: Szymon Bogacz; reżyseria: Łukasz Witt-Michałowski; obsada:Arkadiusz Cyran, Dariusz Jeż, Przemysław Sadowski, Jarosław Tomica, Karol Wróblewski; reżyseria światła i dźwięku: Marcin Kowalczuk

Poławiacze Pereł: Unia po Lubelsku! –komediowy teatr historyczny
Cofniemy się do Lublina z czasów Zygmunta Augusta, a nawet Władysława Jagiełły. Przyjrzymy się mieszkańcom – zwykłym kowalom, piekarzom, cyrulikom jak również i królom, szlachcie oraz duchowieństwu. Podróż do przeszłości odbędziemy radośnie, beztrosko - nie przekłamując faktów, wypełnimy błyskotliwą fikcją wszystkie luki między nimi. Śmiech stanie się naszym przewodnikiem, a celem rozkochanie widzów w historycznym Lublinie. Mówiąc wiele o przeszłości, opowiemy wszystko o tym, jak jest z nami, między nami i w nas dzisiaj, dokładnie 450 lat od zawarcia unii między Litwą a Polską.

obsada: Przemysław Buksiński, Michał Łysiak, Łukasz Szymanek, Mirek Urban, Marcin Wąsowski

Matejko Foto Challenge

Przyjdź i stań się bohaterem z obrazu Jana Matejki „Unia Lubelska”! Co powiecie na Matejko Photo Challenge w wykonaniu Waszym i Poławiacze Pereł Improv Teatr? My jesteśmy na tak!

Obraz „Unia Lubelska” został namalowany dla upamiętnienia 300 rocznicy podpisania Unii Polski i Litwy zawartej na Sejmie Walnym w Lublinie w 1569. Podczas Pikniku każdy może upamiętnić swój udział w niepowtarzalnym Jubileuszu 450-lecia zaprzysiężenia Unii Lubelskiej!

Banner Rozlicz PIT