W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Marka Lublin

Projekt „Marka Lublin” jest realizowany od początku 2007 roku i ma służyć przygotowaniu spójnego, trwałego wizerunku Lublina oraz narzędzi służących jego promocji zarówno w długim jak i krótkim okresie czasu. U podstaw realizacji projektu leży przekonanie, że traktując Lublin jako markę, należy skupić się na jak najlepszym nią zarządzaniu.

Budowanie marki Lublina odbywa się na różnych poziomach:

  1. System zachowań marki – odnajdywanie i wspieranie, zwykle przy współpracy z lokalnymi środowiskami, elementów życia miasta, które dają możliwość doświadczenia tożsamości miasta.
  2. Komunikacja marki – wykorzystanie odpowiednio dobranych form komunikacji do tworzenia i utrwalania wizerunku miasta zgodnie ze strategią marki. Jednym z narzędzi komunikacji marki są również wydawnictwa i artykuły reklamowe. Opracowana strategia marki, daje podstawy do efektywnego dystrybuowania tych artykułów, natomiast System Identyfikacji Wizualnej ujednolica ich wygląd oraz nadaje atrakcyjną formę. Materiały promocyjne, tak jak inne komunikaty, są konsekwentnie opracowywane według stałych wzorców, układów kompozycyjnych po to by budować pozytywne wyobrażenia o Lublinie oraz utrwalać pożądany wizerunek wśród mieszkańców, gości i turystów dzięki spójności i konsekwencji.
  3. Inicjatywy produktowo – promocyjne: tworzenie przy współpracy z lokalnymi środowiskami projektów, które będą stanowić wizytówki miasta o kluczowym znaczeniu dla jego długoterminowego wizerunku.

Banner Rozlicz PIT