Lublin miasto inspiracji to jedno z najczęściej kojarzonych haseł promocyjnych Polskich miast. Slogan znalazł się na 4 miejscu pod względem rozpoznawalności przez mieszkańców kraju. Ranking przeprowadził Instytut Badawczy IPC na zlecenie magazynu MarketingMiejsca.com.pl
Najbardziej rozpoznawalnym hasłem wśród Polaków jest: Wrocławia - miasto spotkań. Kolejne miejsca w zestawieniu zajmują slogany Zakochaj się w Warszawie i Gdańsk - morze możliwości. Lublin miasto inspiracji wyprzedził m. in. hasła: POZnan Miasto know-how, Toruń - Gotyk na dotyk, Łódź kreuje, Wschodzący Białystok, czy Rzeszów stolica innowacji.
Najsłabiej rozpoznawalne przez Polaków są hasła promocyjne: Katowic (Katowice dla odmiany), Olsztyna (Olsztyn - ogród natury) i Szczecina (Szczecin Floating Garden).
Badanie na zlecenie magazynu o marketingu terytorialnym "MarketingMiejsca.com.pl" zostało wykonane przez Instytut Badawczy IPC w maju 2014 roku metodą CATI na reprezentatywnej grupie 1075 dorosłych Polaków.
Carnaval-Sztuk Mistrzów zwyciężył w prestiżowym konkursie Welcome 2013 – Pierwszym Międzynarodowym Festiwalu Marketingu Miejsc. Nagrodę z rąk Grzegorza Schetyny odebrała wczoraj w Warszawie Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, z-ca Prezydenta Miasta Lublin.
W dniach 24-25 czerwca, na Stadionie Narodowym w Warszawie, odbył się Welcome Festival - coroczne wydarzenie podsumowujące działania oraz osiągnięcia miast, społeczności i organizacji z całego świata, które zajmują się marketingiem miejsc. Zwieńczeniem wydarzenia była gala konkursu Welcome 2013, podczas której zostały wręczone Trójkąty Efektywności Briefu dla najlepszych projektów w dziedzinie budowania marek miejsc.
Carnaval Sztuk-Mistrzów pokonał wiele znakomitych projektów konkurencyjnych, które poddane zostały złożonej ocenie przez niezależną radę profesjonalistów skupiającą ekspertów biznesu, marketingu i mediów. Jury podejmując decyzje wzięło pod uwagę takie kryteria, jak partnerstwo przy realizacji projektu, wpływ projektu na rozwój regionu, kreatywność i innowacyjność, sposoby realizacji celu, czy w końcu dobór efektywnych narzędzi i kanałów komunikacji. Dużą uwagę przywiązano również do stopnia realizacji celu mierzonego poprzez porównanie celów postawionych przed rozpoczęciem działania z wynikami uzyskanymi po jego realizacji. W przypadku Carnavalu komisja szczególnie doceniła twórczą współpracę miasta, biznesu i kultury, która zaowocowała stworzeniem oryginalnego projektu wpisującego się w długofalową strategię marki Lublin. Miasto Inspiracji.
- Naszą największą siłą w budowaniu marki jest konsekwencja i współpraca z wyjątkowymi ludźmi mieszkającymi w Lublinie, lokalnymi stowarzyszeniami, ośrodkami akademickimi i biznesem. Liczymy, że nasz wysiłek będzie miał dalsze przełożenie na integrację lokalnych środowisk oraz rosnące zainteresowanie naszym miastem wśród turystów i inwestorów – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin
Nagroda w konkursie Welcome 2013 jest jedynym na rynku wyróżnieniem przyznawanym działom marketingowym za konsekwentną współpracę w ramach tzw. Trójkąta Efektywności Briefu zakładającą współpracę administracji publicznej z uczelniami oraz biznesem, przy wsparciu ekspertów marketingu na rzecz budowy silnej marki miejsca.
- Z nieskrywaną przyjemnością i ogromną dumą odbieram dzisiaj tę prestiżową nagrodę, którą wyróżniony został Carnaval Sztuk-Mistrzów. Cieszymy się z tego zaszczytu, bo to dowód uznania profesjonalistów w zakresie marketingu miejsc nie tylko dla formuły i sposobu realizacji tego wyjątkowego wydarzenia, ale również dla naszego podejścia do wdrażania marki Lublin. Miasto Inspiracji – mówi Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, z-ca Prezydenta Miasta Lublin.
Carnaval Sztuk-Mistrzów to wydarzenie o wyjątkowej i unikatowej formule, które doskonale wpisuje się w strategię marketingową Lublina i uwiarygodnia pozycjonowanie miasta jako miejsca inspirującego, magicznego, pełnego autentyzmu oraz zapewniającego niepowtarzalne przeżycia duchowe. Jest to ogromne święto sztuki teatralnej, cyrkowej i ulicznej, podczas której uczestnicy mają szansę podziwiać spektakle teatralne należące do grona najbardziej prestiżowych pod względem artystycznym.
**
W tym roku Carnaval Sztuk-Mistrzów odbędzie się już po raz czwarty w dniach 8-11 sierpnia, a szczegółowy program dostępny będzie już wkrótce na stronie www.sztukmistrze.eu
Carnaval Sztuk-Mistrzów jest laureatem wielu, cennych nagród. Pierwsza edycja okrzyknięta została Wydarzeniem Kultury 2010 (Gazeta Wyborcza Lublin) oraz otrzymała miano najlepszego polskiego produktu promocyjnego 2010 roku (konkurs Ministerstwa Rozwoju Regionalnego). W 2011 roku Carnaval wyróżniono prestiżową nagrodą “Kryształowa Elka” jako wydarzenie najlepiej promujące region. Zeszłoroczna edycja przyniosła tytuł najlepszego Produktu Turystycznego Województwa Lubelskiego 2012 oraz prestiżowy Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej.
Organizatorem Carnavalu Sztuk-Mistrzów jest Urząd Miasta Lublin referat ds. Marketingu Miasta, Warsztaty Kultury oraz Fundacja Sztukmistrze.
**
Zamysłem Konkursu Festiwalu jest wyróżnienie projektów, które nie tylko promują dane miasto czy region, ale w wyjątkowy sposób tworzą jego markę, angażując do współpracy wiele podmiotów – samorząd, lokalny biznes czy uczelnię. Doceniane były wszelkie inicjatywy, dzięki którym miasto rozwija się i pozytywnie zmienia, a efekty tych działań zauważalne są przez cały rok.
Certfikaty Polskiej Organizacji Turystycznej to nagrody przyznawane wyjątkowo atrakcyjnym i przyjaznym dla turystów miejscom, obiektom, nowatorskim imprezom oraz przedsięwzięciom realizowanym na poziomie regionalnym i lokalnym.
Wszystkie certyfikowane produkty zostają objęte programem promocyjnym Polskiej Organizacji Turystycznej. Z kolei zdobywca Złotego Certyfikatu - programem specjalnym, którym jest sfinansowana przez Polską Organizację Turystyczną profesjonalna kampania promocyjna.
Kapituła tegorocznego Konkursu przyznała najlepszym produktom turystycznym 10 Certyfikatów Polskiej Organizacji Turystycznej oraz 3 wyróżnienia a z 9 kandydatów zgłoszonych do Złotego Certyfikatu nominowała 4 produkty.
Laureaci:
Złoty Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej 2012
Nominowani do Złotego Certyfikatu 2012
Certyfikaty POT 2012
Wyróżnienia
Źródło: www.pot.gov.pl
Carnaval: Najlepszym Produktem Turystycznym Województwa Lubelskiego 2012
W czasie wtorkowej (25.09) III Lubelskiej Gali Turystyki Carnaval Sztuk-Mistrzów dołączyły oficjalnie do grona największych atrakcji turystycznych naszego województwa i otrzymał tytuł Perełki Lubelszczyzny 2012.
Do konkursu wystartowało 27 produktów w 5 kategoriach: impreza, obiekt, obszar, szlak, wydarzenie.
Carnaval Sztuk-Mistrzów będzie teraz walczyć o tytuł Najlepszego Produktu Turystycznego Polskiej Organizacji Turystycznej.
Znamy już projekty nominowane w IV edycji konkursu „Polska Pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich”. Kapituła konkursu wybrała 21 najciekawszych projektów w siedmiu kategoriach. Ostatecznych zwycięzców poznamy 5 maja 2011 roku w trakcie gali inaugurującej IV Forum Funduszy Europejskich w Warszawie.
Wśród nominowanych jest lubelski Carnaval Sztuk - Mistrzów!
Konkurs „Polska Pięknieje - 7 Cudów Funduszy Europejskich” organizowany był w tym roku po raz czwarty. Spośród złożonych wniosków Kapituła wybrała projekty, które w istotny sposób przyczyniają się do wzrostu atrakcyjności turystycznej i kulturalnej naszego kraju. Nominowani wybrani zostali w siedmiu kategoriach:
W ramach tegorocznej edycji konkursu wpłynęło 208 wniosków. Spośród nich, z przyczyn formalnych, odrzuconych zostało 15 projektów. Pozostałe ocenili eksperci z dziedziny turystyki i Funduszy Europejskich. Kapituła wybrała najciekawsze projekty w siedmiu kategoriach.
Najwięcej projektów nadesłały województwa: małopolskie, śląskie i dolnośląskie. Największym zainteresowaniem cieszyły się kategorie: turystyka aktywna, obiekt turystyczny i rewitalizacja. Najmniej projektów zgłosiło się do kategorii obszary wiejskie i turystyka transgraniczna. Główną nagrodą w konkursie jest statuetka „Polska Pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich”, tablica pamiątkowa oraz dyplom, a także działania promocyjne na skalę ogólnopolską.
Już w połowie kwietnia każdy z Państwa może zostać jurorem. Zapraszamy do głosowania internetowego na cud Funduszy Europejskich 2011 r. O rozpoczęciu głosowania Internautów poinformujemy wkrótce.
Lista nominowanych w IV edycji konkursu "Polska Pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich"
Kategoria: Produkt promocyjny
Kategoria: Turystyka aktywna
Kategoria: Obszary wiejskie
Kategoria: Obiekt turystyczny
Kategoria: Turystyka transgraniczna i międzynarodowa
Kategoria: Rewitalizacja
Kategoria: Zabytek
W tegorocznej IV edycji konkursu "Polska Pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich” zwyciężył Carnaval Sztuk-Mistrzów w kategorii 'produkt promocyjny'.
Nagrodę z rąk minister rozwoju regionalnego Elżbiety Bieńkowskiej odebrał na dzisiejszej gali w Warszawie Krzysztof Łątka, dyrektor Wydziału Projektów Nieinwestycyjnych Urzędu Miasta Lublin.
Konkurencja w konkursie była duża, bo do rywalizacji zgłoszono aż 208 wniosków. Spośród nich kapituła konkursu wybrała 21 najciekawszych projektów w siedmiu kategoriach.
O nagrodę Ministra Rozwoju Regionalnego rywalizowaliśmy z Województwem Śląskim i Muzeum Etnograficznym w Krakowie. Udział Lublina w ścisłym finale to już tradycja. W 2009 roku zwycięzcą w kategorii 'turystyka transgraniczna i międzynarodowa' został Jarmark Jagielloński. W ubiegłym roku w tej samej kategorii nominowany był nasz projekt Lublin - Lwów: Miasta filmowe.
'Mała fabuła', film reklamowy Miasta Lublin został nominowany w Polskim Konkursie Reklamy Klubu Twórców Reklamy.
Wyniki ogłoszone zostaną podczas gali KTR, która rozpocznie się 19 kwietnia o godzinie 19.30 w Teatrze Dramatycznym. Film otrzymał nominację w kategorii Marketing Miejsc. Zakwalifikowane zostały do niej produkcje promujące w innowacyjny sposób miasta, powiaty lub regiony. Jury kategorii Marketing Miejsc składa się z przedstawicieli organizacji i firm zajmujących się marketingiem terytorialnym. Obradom jury przewodniczy Grzegorz Kiszluk, redaktor naczelny miesięcznika Brief.
Podczas tegorocznej, ósmej Gali Polskiego Konkursu Reklamy zostaną wręczone nagrody w jedenastu kategoriach: Reklama Drukowana, Film, Radio, Media Interaktywne, Design, Warsztat Film/Radio, Ilustracja, Marketing Miejsc, Kampania oraz Fotografia. Zostaną wręczone również nagrody w konkursach Young Creatives, Students, Nagroda Dziennikarzy oraz nagroda dla Najlepszego Reklamodawcy Roku, Agencji Reklamowej Roku, Agencji Interaktywnej Roku, Domu Produkcyjnego Roku, Studia Postprodukcyjnego Roku, nagroda za łamanie stereotypów , nagroda im. Anny Iwaszkiewicz, nagroda w konkursie 100% z 1% Newsweek oraz nagroda w konkursie Creative Mobilne.
Carnaval Sztuk-Mistrzów został nominowany do prestiżowej nagrody, ósmej edycji konkursu Złotych Spinaczy 2010 w kategorii głównej: PR miejsca, miasta lub regionu.
Nominacje do nagrody głównej otrzymało 45 najlepszych projektów spośród 104 zgłoszeń nadesłanych do konkursu. Zwycięzców rywalizacji poznamy podczas uroczystej gali 25 listopada w hotelu InterContinental w Warszawie.
Carnaval Sztuk-Mistrzów w Lublinie to święto nowego cyrku, teatru i sztuki alternatywnej. Ideą wydarzenia było stworzenie unikatowego wydarzenia, wpisującego się w strategię miasta jako miejsca inspiracji.
Konkurs "Złote Spinacze" został zainicjowany przez Związek Firm Public Relations w 2003 roku. Głównym celem konkursu jest zwiększanie profesjonalizmu i podnoszenie standardów w branży Public Relations oraz kreowanie jej pozytywnego wizerunku poprzez promowanie najlepszych, najbardziej kreatywnych i rzetelnie wykonanych projektów zrealizowanych w Polsce. Zadaniem "Złotych Spinaczy" jest również edukacja środowiska biznesowego na temat znaczenia Public Relations dla funkcjonowania firmy.
Wyróżnione przez jury "Złotych Spinaczy" kampanie wielokrotnie znajdowały uznanie w oczach międzynarodowych specjalistów, przyznających nagrody w światowych konkursach PR, takich jak IPRA Golden World Awards, Sabre Awards i Magellan Awards.
Carnaval Sztuk-Mistrzów 2010 okrzyknięty został Wydarzeniem Kultury 2010 przez Gazetę Wyborczą Lublin.
Film „Wyłączność” zagości na festiwalu filmowym Cannes 2010! Został zakwalifikowany do panelu filmów krótkometrażowych Short Film Corner Cannes Festival 2010 (12-22 maja 2010).
Film zakwalifikował się na 35. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (24-29 maja 2010).
Po trzecie, film zakwalifikował się na 50. Krakowski Festiwal Filmowy (31 maja - 6 czerwca 2010) - w konkursie polskich filmów, kategoria: filmy fabularne (nie jest kategoria dotycząca kina niezależnego, jest to główny nurt)
"Wyłączność" zakwalifikowała się do konkursu etiud filmowych festiwalu Opolskie Lamy 2010, który odbędzie się w dniach 30 kwietnia - 1 maja 2010 w Opolu. Patronat honorowy nad tegoroczną edycją festiwalu objął Krzysztof Zanussi.
Film został nagrodzony na XI Festiwalu Kina Amatorskiego i Niezależnego KAN 2010. Zdobył: II miejsce (Srebrna KANewka) w kategorii film fabularny; nagrodę specjalną przyznaną przez Zone Europa - mecenasa festiwalu KAN, którą jest emisja filmu w telewizji Zone Europa oraz nominację do Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego dla Krzysztofa Szota, w kategorii Najlepszy Scenariusz.
Blog filmu: www.anexclusive.blogspot.com
***
Wyłączność, to 12 minutowy dramat obyczajowy to filmowa adaptacja opowiadania popularnego izraelskiego pisarza Etgara Kereta. To mroczna historia o miłości, która zmusza zaślepionych nią ludzi do irracjonalnych zachowań. Laura, po kilku latach związku, nagle odchodzi bez słowa wyjaśnienia. Szymon stara się ją odnaleźć, żeby pojąć – dlaczego. Jednak dziewczyna robi wszystko, żeby nie dopuścić do konfrontacji. Ostatecznie los po raz kolejny splata ich drogi. Tym razem - po raz ostatni.
Urząd Miasta Lublin znalazł się znów wśród laureatów Konkursu Złote Formaty. W jego IV edycji otrzymaliśmy trzecią nagrodę za kampanię „Renesans inspiracji”, w kategorii outdoorowa kampania reklamowa do której zgłoszono 25 projektów z całej Polski.
Do tegorocznej edycji „Złotych Formatów” nominowane były dwie kampanie naszego miasta:
Już same nominacje to duży sukces i potwierdzenie merytoryczności realizowanych kampanii promujących nasze miasto.
Konkurs, będący częścią Festiwalu Promocji Miast i Regionów, już po raz kolejny wyłonił najlepsze, najciekawsze projekty. Do pierwszego etapu zgłoszono 173 promocyjne projekty. W finale znalazły się propozycje przesłane przez 10 miast oraz 7 województw.
Lublin został wysoce doceniony w trzeciej edycji konkursu Złote Formaty. Miasto zostało laureatem dwóch prestiżowych nagród w kategoriach: kampania outdoorowa (II miejsce za kampanie Lublin - Nieziemski Klimat”, oraz „Lublin – Wielkie dzieje się”) oraz specjalnej, Grand Prix za opracowanie i wdrożenie strategii marki miasta.
Są to
Informacje o nominowanych kampaniach: