W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Ranking haseł promocyjnych 2014

Ranking haseł promocyjnych 2014

"Lublin. Miasto inspiracji" był jednym z najczęściej kojarzonych haseł promocyjnych polskich miast w 2014 roku. Slogan znalazł się na 4 miejscu pod względem rozpoznawalności przez mieszkańców kraju.

Najbardziej rozpoznawalnym hasłem wśród Polaków był: "Wrocław - miasto spotkań". Kolejne miejsca w zestawieniu zajęły slogany: "Zakochaj się w Warszawie" i "Gdańsk - morze możliwości". "Lublin. Miasto inspiracji" wyprzedził m. in. hasła: "POZnan Miasto know-how", "Toruń - Gotyk na dotyk", "Łódź kreuje", "Wschodzący Białystok", czy "Rzeszów stolica innowacji".

Najsłabiej rozpoznawalne przez Polaków były hasła promocyjne: Katowic ("Katowice dla odmiany"), Olsztyna ("Olsztyn - ogród natury") i Szczecina ("Szczecin Floating Garden").

Badanie na zlecenie magazynu o marketingu terytorialnym "MarketingMiejsca.com.pl" zostało wykonane przez Instytut Badawczy IPC w maju 2014 roku metodą CATI na reprezentatywnej grupie 1075 dorosłych Polaków.