W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
ZTM Lublin

 

Od wielu lat Referat ds. Marketingu Miasta prowadzi współpracę z Zarządem Transportu Miejskiego w Lublinie i Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym Lublin na wielu płaszczyznach.
Efekt tej owocnej współpracy, mieszkańcy mogą zauważyć podczas codziennej podróży po mieście.

Znakowanie pojazdów


Znakowanie pojazdów komunikacji miejskiej to logistycznie najtrudniejsze do przeprowadzenia działanie - tabor Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego liczy 124 trolejbusy oraz 238 autobusy*.
*dane aktualne na kwiecień 2020 roku.

Logo Miasto Inspiracji  Pojazdy miejskiego przewoźnika są pomalowane w barwy miejskie oraz oznakowane logiem Lublin. Miasto Inspiracji.
 
Komunikacja Miejska w Lublinie W roku 2019 z okazji Obchodów 450 lecia Unii Lubelskiej, oznakowano pojazdy 650 sztukami znaków dedykowanych tej rocznicy. Widoczny na drzwiach autobusu znak został opracowany przez Referat ds. Marketingu Miasta  i stanowił uzupełnienie logotypu miasta.
 
Autobus W 2019 roku w ramach Festiwalu Bożego Narodzenia po ulicach miasta jeździł "Świąteczny autobus", który obsługiwał m.in. specjalną linię "Mikołajki". Pomysł, powstały w Referacie ds. Marketingu Miasta, udało się zrealizować dzięki zaangażowaniu ZTM w Lublinie i MPK Lublin. Świątecznie zaaranżowany autobus od 7 grudnia 2019 roku do 6 stycznia 2020 roku obsługiwał standardowe linie miejskiego przewoźnika.
Autobus Miejski W roku 2017 z okazji Jubileuszu obchodów 700-lecia miasta Lublin, opracowany został dodatkowy znak, uzupełniający logo miasta. Wykonano 650 sztuk tego znaku, którym zostały oklejone autobusy miejskie.
EKOVOLT

Przedstawiciele Referatu ds. Marketingu Miasta w 2015 roku zostali zaproszeni do komisji konkursu, którego celem było wybranie projektu graficznego oznakowania pierwszego w Lublinie autobusu elektrycznego, który od 8 czerwca 2015 obsługiwał linię "EKO".
 

 

Karta Biletu Elektronicznego

Zmiany wyglądu Karty Biletu Elektronicznego są efektem reakcji Referatu ds. Marketingu Miasta na zapotrzebowanie zgłaszane przez Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie. Przez kilka lat współpracy udało się stworzyć projekty graficzne, które trafiły na wydawane przez ZTM Karty Biletu Elektronicznego.

Poniżej można zobaczyć zrealizowane projekty.

Bilety jednorazowe

Bilet jednorazowy to nie tylko przepustka do podróżowania po mieście, ale także mały skrawek papieru z przesłaniem. Ciekawostki o Lublinie, informacje o ważnych wydarzeniach czy zaproszenie do udziału w m.in. Carnavale Sztukmistrzów – wszystkie te informacje to w rzeczywistości nasze małe liściki przekazywane, dzięki ZTM, do wszystkich nabywców biletów komunikacji miejskiej.