W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Film promocyjny Miasta Lublin

Film promocyjny Miasta Lublin

Film promocyjny Masta Lublin 2010

W 2010 roku Kancelaria Prezydenta w ramach kampanii promocyjnej wyprodukowała i wyemitowała w kinach (w: Katowicach, Lublinie, Warszawie, Łodzi, Krakowie, Wrocławiu i Poznaniu), 45 sekundowy film reklamowy. Taka forma reklamy daje możliwość oddziaływania poprzez dodatkowe zmysły: dynamiczny obraz, dźwięk odbierane w szczególnym otoczeniu: ciemnej sali kinowej, na dużym ekranie.

Film przedstawia emocjonalną historię, pokazuje obrazy miasta, buduje klimat i oddziaływuje na zmysły. Taki odbiór możliwy jest szczególnie w kinie. Kino dzięki ograniczeniu bodźców spoza ekranu, oraz wzmocnieniu efektów wzrokowo - dźwiękowych za pomocą profesjonalnego sprzętu umożliwia bardzo efektywną zapamiętywalność filmu już po pierwszym obejrzeniu. Takich wrażeń nie uzyskamy np. w telewizji podczas emisji reklamy.
Termin prowadzenia kampanii nie był przypadkowy. To wiosną i latem mobilni Polacy poszukują nowych miejsc do ciekawego spędzenia weekendu. Chcieliśmy, by celem ich podróży stał się Lublin.

W filmie głównym aktorem jest miasto: pełne energii, tajemniczych zakątków, emocjonalnych detali, historycznych miejsc, ale i przepełnione energią młodych ludzi. Miasto daje ucieczkę od zgiełku, zabiegania, pospiechu i schematyczności wielkomiejskiego życia. Lublin pozwala zatrzymać  się i odnaleźć inspirację. Klimatyczność wzbogaca kulturalny wymiar Lublina.
W produkcji obok profesjonalistów zagrali mieszkańcy naszego miasta: kilkuletni chłopiec i starszy mężczyzna. Obrazy niosą ze sobą ładunek emocjonalny. Jego wymiar budują dźwięki oraz specjalnie skomponowana muzyka autorstwa Daniela Blooma.

Ekipa filmowa liczyła ponad 30 osób. Reżyserem produkcji była Joanna Rechnio, scenografem Janusz Mazurczak, operatorem Witold Płóciennik. Nad całością czuwało Studio Filmowe Blast Factor Group oraz Agencja reklamowa Albert Lumberjacker.

Film promocyjny Miasta Lublin z 2010 r.

Okres trwania kampanii - 14 maja do 17 czerwca 2010 roku.

Kancelaria Prezydenta – Marketing Miasta nadal, konsekwentnie wdraża strategię marki Lublin. Jednym z jej celów jest tworzenie trwałego i spójnego wizerunku miasta.