W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Widok na Park Ludowy

Smart Park - system analizy obrazu z kamer

Prezentujemy statystyki liczby odwiedzających Park Ludowy - parkludowy.lublin.eu.

System Smart Park bazuje na danych telemetrycznych uzyskiwanych z kamer zainstalowanych przy głównych ciągach komunikacyjnych parku. Zlicza on obiekty zakwalifikowane jako "człowiek' dla obydwu kierunków ruchu. System zbiera i przetwarza dane z każdej z kamer. Obraz z kamer trafia do systemu monitoringu w Miejskim Centrum Zarządzania Kryzysowego a dane z analizy ruchu publikujemy na stronie parkludowy.lublin.eu, są tam również zdjęcia poklatkowe z kamer.

Telemetrią będą obejmowane kolejne miejsca w przestrzeni publicznej Lublina a dane telemetryczne będą dostępne w budowanym miejskim systemie otwartych danych. Dane posłużą do analizy potoków ludzkich, umożliwią automatyzację oświetlenia parku oraz pozwolą na tworzenie nowych aplikacji oraz funkcjonalności. System może w przyszłości wykrywać również inne obiekty np. rowerzystów, małe zwierzęta.

Na obecnym etapie zbieramy opinie i sugestie do rozwoju serwisu by objąć w niedalekiej przyszłości analizą również dane z innych miejsc użyteczności publicznej. W przypadku uwag lub sugestii prosimy o kontakt na adres: .