W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Powszechny Spis Rolny 2020

Powszechny Spis Rolny będzie prowadzony w całej Polsce od 1 września do 30 listopada 2020 r.

Udział w spisie rolnym jest obowiązkowy, a użytkownicy gospodarstw rolnych są zobowiązani do udzielania dokładnych, wyczerpujących i zgodnych z prawdą odpowiedzi.

Szczegółowe informacje dot. osób objętych spisem, jak i zakres spraw objętych spisem znajdują się na stronie: https://spisrolny.gov.pl/warto-wiedziec/o-spisie.

Spisu można dokonać samodzielnie na dwa sposoby:

  • poprzez formularz internetowy, dostępny od 1 września br. wraz z instrukcją do logowania na stronie internetowej GUS spisrolny.gov.pl.
  • telefonicznie - w przypadku braku dostępu do Internetu– kontaktując się z infolinią spisową na numer 22 279 99 99 wew. 1 i wybrać opcję „Spisz się przez telefon” (opcja dostępna od 1 września br.)

Z użytkownikami gospodarstw rolnych, którzy nie spiszą się samodzielnie skontaktują się rachmistrzowie spisowi telefonicznie, w celu przeprowadzenia spisu w wywiadzie telefonicznym.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości dotyczących spisu rolnego przypominamy o możliwości kontaktu z infolinią spisową pod numerem 22 279 99 99, wew. 1 (koszt połączenia zgodny z cennikiem operatora). Konsultanci infolinii pomogą w wypełnieniu formularza spisowego. Infolinia pomoże również zweryfikować rachmistrza, upewnić się czy są Państwo objęci obowiązkiem spisowym czy zgłosić fakt, że nie prowadzą już Państwo gospodarstwa rolnego.

Osoby, które nie posiadają w domu dostępu do Internetu będą miały zapewniony dostęp do pomieszczenia wyposażonego w komputer z dostępem do Internetu w lokalu Miejskiego Biura Spisowego w ratuszu w sali nr 3, przy pl. Króla Władysława Łokietka 1. Aby skorzystać z tej opcji, należy najpierw umówić wizytę telefonicznie pod nr telefonów: 081 466 1200, 81 466 1217, 81 466 2010, 81 466 2100. Przyjęte rozwiązanie pozwoli na płynną obsługę przy jednoczesnym zachowaniu wszystkich zasad bezpieczeństwa w związku z trwającą epidemią COVID-19.

Osoby, które spisały się przez Internet, mogą wziąć udział w Loterii Powszechnego Spisu Rolnego. Przewidziano w niej ponad 500 nagród, w tym laptopy, tablety, dyski. Pierwsze losowanie 244 nagród odbyło się 20 października. Kolejne losowania wyznaczono na 3 i 23 listopada. Więcej informacji na stronie Loterii.

Powszechny Spis Rolny odbywa się co 10 lat, jest obowiązkowy i jego celem jest poznanie struktury i kondycji polskiego rolnictwa.