W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

6 grudnia Lublin rozbłyśnie za sprawą świątecznych iluminacji

6 grudnia Lublin rozbłyśnie za sprawą świątecznych iluminacji
07.11.201912:17

W tym roku dekoracji będzie więcej, a choinka miejska przed Ratuszem zyska dodatkowe 3 m. W przestrzeni miasta pojawi się 15 nowych elementów iluminacji świąteczno-noworocznej, w tym dwie figury aniołów.

Przed Bramą Krakowską ustawiona zostanie nowa, przestrzenna dekoracja w formie 4,5-metrowego prezentu, na placu Po Farze stanie altanka inspirowana kształtem i freskami gotyckiej Kaplicy Trójcy Świętej, przed Trybunałem pojawią się anielskie skrzydła, a na Placu Litewskim – otwarta ramka do zdjęć. Dwa nowe anioły znajdą swoje miejsce przed szopką bożonarodzeniową, a na dziewięciu latarniach wzdłuż budynku poczty pojawią się dekoracje w kształcie geometrycznych wzorów świetlnych. Miejska choinka zyska dodatkowy, dolny segment i osiągnie wysokość 13 m. Dotychczasowe anioły otrzymają błyszczące szaty z ornamentami i aureolę z nowych sznurów świetlnych.

Na Placu Litewskim ponownie ustawiony zostanie przestrzenny napis „I LOVE LUBLIN”, na deptak powrócą podświetlane figury poety i renesansowej pary, na latarnie i drzewa symetryczne elementy świetlne, zaś na Stare Miasto kolorowe gwiazdy autorstwa Jarosława Koziary.

Zapalenie miejskiej choinki i wszystkich świątecznych iluminacji planowane jest na 6 grudnia.