W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Będzie bezpieczniej na ulicy Józefa Franczaka „Lalka”

Będzie bezpieczniej na ulicy Józefa Franczaka „Lalka”
11.05.202108:50

Miasto ogłosiło przetarg na budowę brakującej części chodnika przy ulicy Józefa Franczaka „Lalka” po stronie osiedla Nowy Felin. Nowy chodnik, który umożliwi mieszkańcom osiedla bezpieczny i szybki dostęp do komunikacji miejskiej będzie gotowy jeszcze w tym roku.

– Ogłosiliśmy postępowanie na budowę kolejnej infrastruktury w dzielnicy Kośminek. Nowy chodnik znacząco poprawi bezpieczeństwo i komfort pieszych, ale też usprawni w tym miejscu ruch samochodowy. Zadanie zostanie zrealizowane z projektu z Budżetu Obywatelskiego – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Prace obejmą budowie chodnika po stronie południowej ul. Józefa Franczaka „Lalka” na odcinku od skrzyżowania z ul. Doświadczalną do wysokości wjazdu do Inkubatora Przedsiębiorczości. W ramach inwestycji powstanie ok. 485 metrów chodnika o szerokości 2 m wraz ze zjazdami. Nawierzchnia chodnika zostanie wykonana z betonowej kostki brukowej. Chodnik będzie zrealizowany w formule „zaprojektuj i wybuduj”, stąd wykonawca inwestycji będzie zobowiązany również do opracowania dokumentacji projektowej, projektów stałej i czasowej organizacji ruchu, uzyskania wymaganych uzgodnień, nadzorów autorskich oraz dokumentacji powykonawczej.

Otwarcie ofert zaplanowano na 25 maja. Po podpisaniu umowy wykonawca będzie miał 5 miesięcy na realizację zadania.

Ogłoszone postępowanie to realizacja projektu „D-1. Bezpieczna Ulica – budowa chodnika do przystanku MPK” VII edycji Budżetu Obywatelskiego. Na projekt oddano 1127 głosów, a jego koszt to 180 tys. zł.