W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Biurowce od JEMS Architekci przy Al. Smorawińskiego

Biurowce od JEMS Architekci przy Al. Smorawińskiego
01.07.201508:00

Południowo-wschodnia Polska doczeka się nareszcie prestiżowych budynków biurowych klasy A+, czyli budynków o najwyższym, światowym standardzie. SOUL, bo tak nazywa się nowy kompleks biurowo-usługowy, o powierzchni całkowitej łącznie 47,5 tys. mkw., który stanie przy al. Smorawińskiego, to dzieło jednej z najbardziej utytułowanych polskich pracowni architektonicznych – JEMS Architekci.
Inwestor, KEMEA INVEST, jest już w posiadaniu decyzji o pozwoleniu na budowę. Obecnie trwa proces wyboru generalnego wykonawcy. Pierwsze prace budowlane powinny rozpocząć się jeszcze w tym roku, a ich zakończenie planowane jest za 2 lata. Za komercjalizację projektu odpowiada międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield. Kompleks zapewni miejsca pracy dla kilku tysięcy osób.

Inwestycja zlokalizowana jest w bezpośrednim sąsiedztwie skrzyżowania al. Smorawińskiego i ul. Szeligowskiego. Zaprojektowane na planie nieregularnego czworoboku, dwa nowoczesne siedmiokondygnacyjne budynki stanowią niepowtarzalną, spójną całość architektoniczną. W części podziemnej zaplanowano trzypoziomowy parking dla najemców oraz strefę parkingową dla rowerów z szatniami i natryskami. W przestrzeni pomiędzy budynkami powstanie nowoczesne miejsce spotkań – publiczny plac z naturalną zielenią i kafejkami. Każdy z budynków – SOUL North i SOUL South – będzie funkcjonować niezależnie, oferując komfortowe warunki do pracy. Łącznie w kompleksie do dyspozycji najemców oddanych zostanie ok. 22 tys. mkw. powierzchni najmu brutto.

W projekcie kompleksu wykorzystano niemal wszystkie światowe rozwiązania proekologiczne i udogodnienia dla pracowników, dzięki czemu biurowce będą spełniać wymagania międzynarodowego certyfikatu BREEAM na poziomie Excellent (dotychczas otrzymało go zaledwie kilka obiektów w Polsce). SOUL będzie więc ofertą dla wymagających klientów, którzy oczekują prestiżowego biura, modnego adresu, doskonałego skomunikowania oraz pełnej wygody dla swoich pracowników. Inwestor zakłada, że w pierwszej kolejności najemcami obiektu staną się firmy z branż kreatywnych: IT, designu oraz start-upy i sektor BPO.

– To kolejna inwestycja wzmacniająca potencjał Lublina na drodze do stania się zapleczem biznesowym Polski Wschodniej. Takie nowoczesne powierzchnie biurowe budują przewagę konkurencyjną naszego miasta i stymulują powstawanie nowych miejsc pracy. Wysokiej jakości i korzystne cenowo obiekty dają możliwość rozwoju już istniejących przedsiębiorstw, a z uwagi na atrakcyjne ceny najmu przyciągają także nowe firmy, w tym zagraniczne – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Autorem Projektu SOUL jest jedna z najbardziej doświadczonych i utytułowanych pracowni architektonicznych w Polsce. To laureaci wielu nagród i zwycięzcy prestiżowych konkursów, w tym na projekt ambasady RP w Berlinie. JEMS Architekci są autorami ponad 500 tys. mkw. zaprojektowanych najlepszych powierzchni biurowych w kraju.

– Projekt SOUL tworzy własne indywidualne miejsce. Architektura podkreśla jego indywidualność. To miejsce to zielony dziedziniec wraz z otaczającymi go lokalami gastronomicznymi, sklepami i usługami, przestrzeniami ekspozycyjnymi wewnątrz i na zewnątrz, a także z całym systemem cyrkulacji w budynkach, których hole przylegają do dziedzińca. Całość działać ma jako przestrzeń sprzyjająca kontaktom i integracji – tłumaczy Jerzy Szczepanik-Dzikowski, jeden z założycieli pracowni JEMS Architekci.

– Centralną częścią kompleksu jest dwupoziomowy skwer z dużą ilością zieleni i kawiarniami. To idealne miejsce spotkań pracujących tu ludzi. Tu będą wymieniać poglądy i kreatywne pomysły. Chcieliśmy stworzyć coś na kształt amerykańskiego kampusu Apple’a, w którym przestrzeń między budynkami w sposób naturalny stanowi świetne miejsce na inspirujące dyskusje pracowników. Ale skwer chcemy też oddać mieszkańcom Lublina jako ogólnodostępną przestrzeń publiczną. Mamy wizję, aby odbywały się tam różne wydarzenia artystyczne – tłumaczy Edward Kostrubiec, prezes zarządu KEMEA INVEST.

– SOUL pozwala najemcom na swobodną aranżację przestrzeni biurowej. Kompleks będzie obsługiwany przez osiem szybkobieżnych wind, na które nawet w szczycie będziemy czekać mniej niż 30 sekund. Dzięki regulacji wilgotności powietrza i temperatury, żaluzjom przeciwsłonecznym oraz oświetleniu strefowemu uzyskamy optymalne warunki pracy. Strefy wspólne zostaną wykończone w klasie premium. Zapewnimy wyjątkowo szybki Internet i dwa niezależne źródła energii. Obiekt będzie w pełni chroniony i otwarty 24 godziny na dobę. SOUL zadba przy tym o środowisko zarówno za sprawą proekologicznych materiałów wykończeniowych, jak i kilku niezależnych systemów oszczędzających energię i segregujących odpady – dodaje Edward Kostrubiec.

Miejsce lokalizacji biurowca jest doskonale skomunikowane z lotniskiem (15 km), dworcem głównym PKP (4,5 km), dworcem PKS (3 km), centrum miasta (3 km) i północną obwodnicą miasta (5 km). Do budynków można dojechać 5 liniami autobusowymi, planowane jest też połączenie trolejbusowe.

Dodatkowe informacje:
Aleksandra Bartys, e-mail: , tel. 792 235 025
Jan Matysik, Cumulus PR, e-mail: , tel. 602 706 235

Inwestycje miejskie