W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Budowa żłobka przy ul. Zelwerowicza (galeria zdjeć)

Budowa żłobka przy ul. Zelwerowicza (galeria zdjeć)
17.05.201813:35

Prace przy budowie nowego miejskiego żłobka przebiegają zgodnie z planem i powoli zbliżają się ku końcowi. Trwa porządkowanie terenu, układanie chodników i placów postojowych. Prowadzone są również prace wykończeniowe wewnątrz budynku. Wkrótce dostarczone zostaną elementy stałego wyposażenia m.in. kuchni i pralni.

Budowa nowego 6-oddziałowego żłobka dla 210 dzieci obejmuje powstanie dwukondygnacyjnego budynku w planie wachlarza. W placówce 4 oddziały dla dzieci starszych zlokalizowane będą na parterze, 2 dla dzieci młodszych na piętrze. Każdy z oddziałów wyposażony będzie m.in. w: bawialnie, sypialnie i sanitariaty. W bezpośrednim sąsiedztwie sal dla dzieci zaprojektowane zostały jadalnie oraz sale tematyczne: plastyczną, muzyczną, audiowizualną i sensoryczną. Placówka będzie posiadała własną kuchnię z zapleczem magazynowym, blok pralni i kompleks pomieszczeń biurowych. Projekt zakłada także zakup wyposażenia obiektu, budowę strefy placyków zabaw oraz budowę parkingu dla 64 miejsc postojowych. Obiekt budowany jest w standardzie energooszczędnym.

Wartość inwestycji wynosi 13,7 mln zł, wartość dofinansowania to 940 tys. zł, środki pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Zakończenie prac planowane jest do końca czerwca 2018 r.