W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Co się dzieje na budowie skateparku?

Co się dzieje na budowie skateparku?
21.08.201915:12

Trwają prace związane z budową skateparku, już niedługo obiekt będzie dostępny dla fanów jazdy na deskorolkach, rolkach i rowerach. Powstający skatepark to projekt z Budżetu Obywatelskiego, kosz prac wynosi 2,4 mln złotych. Prezentujemy galerię zdjęć przedstawiającą postęp prac na inwestycji.

Obecnie trwają intensywne prace przy budowie Skate Parku i boiska do street ballu. Termin zakończenia robót to grudzień bieżącego roku. Prowadzone są prace konstrukcyjne. Zostały wykonane główne elementy przeszkód zewnętrznych, konstruowane są przeszkody wewnątrz bowla, wykonywana jest też podbudowa, a w najbliższym czasie wykonana zostanie płyta główna bowla. We wrześniu i październiku układane będą nawierzchnie dookoła skate parku, zostaną wykonane nasadzenia i elementy małej architektury.

Zakres projektu skateparku obejmuje budowę boiska do streetballu i skateparku z urządzeniami terenowymi, oświetleniem i monitoringiem oraz obiektami małej architektury. Budowa skateparku obejmuje wykonanie płyty żelbetowej wraz z przeszkodami. Teren skateparku ma dostęp do drogi publicznej - ulicy Rusałka - poprzez istniejący zjazd.

Zaprojektowana została płyta skateparku o nieregularnym kształcie. Kształt, forma oraz wielkość projektowanego placu i przeszkód zostały dostosowane do istniejącego terenu. Projekt przewiduje utwardzenie nawierzchni w formie płyty żelbetowej oraz monolitycznych przeszkód przystosowanych do jazdy po nich na rolkach i deskorolkach. Płyta posiada stały spadek co ułatwia zachowanie płynności jazdy oraz umożliwia odprowadzenie wód opadowych na teren nieutwardzony. Z zagłębionej przeszkody - bowl- woda będzie odprowadzana do kanalizacji deszczowej. W południowej części terenu zaprojektowane jest boisko do streetballu kompozycyjnie połączone ze skateparkiem. Obiekt będzie dodatkowo wyposażony w stojaki na rowery oraz kosz do koszykówki, wykonane zostaną też nasadzenia.

 

Inwestycje miejskie