W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Dezynfekcja elementów wyposażenia ulic w Lublinie

07.04.202015:06

W dniach 8-10 kwietnia przeprowadzona została dezynfekcja elementów wyposażenia ulic w Lublinie przy użyciu środków do powierzchniowego odkażania wyprodukowanych na bazie alkoholi.

Dezynfekcja obejmowała elementy, z którymi bezpośredni kontakt mogą mieć piesi, takie jak: poręcze przy schodach terenowych, bariery na kładach dla pieszych i wiaduktach, po których prowadzony jest ruch pieszy, przejścia podziemne. Powyższe prace objęły również dezynfekcję i odkażanie ponad 2, 5 tys. koszy oraz ok. 190 ławek ustawionych w pasach drogowych ulic w Lublinie. 

W sumie wyposażenie zostało zdezynfekowane na 52 najczęściej uczęszczanych ulicach na terenie Miasta Lublin. Poza pasem drogowym dezynfekcję przeprowadzono w ścisłym centrum miasta, siedzisk przy donicach z roślinnością oraz parkletów: na deptaku, placu Łokietka, Placu Litewskim, placu Kaczyńskiego oraz placu Krąpca.