W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Dodatkowe oświetlenie przejść dla pieszych

Dodatkowe oświetlenie przejść dla pieszych
19.12.201910:48

W celu poprawy bezpieczeństwa cztery przejścia dla pieszych na terenie Lublina otrzymały dodatkowe, dedykowane oświetlenie (wyróżnienie barwą światła oraz poziomem luminacji). Są to:

  • ul. Głuska (w rejonie skrzyżowania z ul. Wygodną),
  • ul. Podzamcze (w rejonie budynku ul. Podzamcze 5),
  • ul. Elsnera  (w rejonie ul. Lawinowej),
  • ul. Jana Pawła II  (w rejonie ul. Szafirowej).
Przejścia zostały oświetlone lampami LED z asymetrycznym rozsyłem strumienia świetlnego w celu bocznego oświetlenia całej sylwetki pieszego. Temperatura barwowa lamp jest odmienna względem istniejących opraw w ciągu drogi. Słupy mają kolor żółty, by dodatkowo wyróżniać się w ciągu drogi.
W najbliższych dniach oświetlenie zostanie uzupełnione aktywnym oznakowaniem jezdni, tzw. "kocimi oczkami". Będą to 4 sztuki lamp na każdym pasie jezdni (od strony najazdowej) wyposażone w obudowy z odlewu aluminiowego i poliwęglanu odpornego na uszkodzenia mechaniczne i UV, emitujące jednostronne, pulsujące światło w kolorze żółtym.
Dodatkowe oświetlenie przejść wraz z aktywnym oznakowaniem jest włączone do miejskiej sieci oświetlenia drogowego i będzie funkcjonować wraz z oświetleniem ulic.