W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Fundamenty sali przy I LO z wmurowaną kapsułą czasu

Fundamenty sali przy I LO z wmurowaną kapsułą czasu
05.03.202113:36

5 marca w fundamenty powstającej sali gimnastycznej przy I LO im. St. Staszica, wmurowano symboliczną kapsułę czasu, w której umieszczono przedmioty mające przypominać współczesność. Oprócz okolicznościowej tarczy szkolnej i odznaki, dysku ze zdjęciami z życia szkoły i miasta, monet obecnie używanych w Polsce oraz ostatnich wydań gazet lokalnych, znalazł się w niej list nauczycieli do przyszłych pokoleń społeczności szkolnej.

– Dzisiejsze wydarzenie to ważna chwila dla uczniów, nauczycieli „Staszica”, ale też wszystkich mieszkańców Lublina. Mimo trudnego ubiegłego roku udało nam się rozpocząć tę wyczekiwaną inwestycję oświatową i realizować ją sprawnie. Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem. Kontynuacja budowy sali gimnastycznej i boiska przy I LO to nie jedyne inwestycje w oświacie w tym roku. Przed nami m.in. termomodernizacja siedmiu obiektów szkolnych, a także budowa boiska na potrzeby nowej szkoły przy ul. Berylowej. Rok 2021 będzie kolejnym dużych inwestycji w oświatę – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Mimo surowej zimy, Wykonawca właśnie zakończył prowadzenie robót ziemnych i wykonał wszystkie przyłącza. Fundamenty są gotowe, obecnie trwa budowa poziomu piwnic, w których wylano już sporą część ścian, szacht windowy i schody. Pozostałe ściany są w trakcie zbrojenia. Część piwnic ma gotowe stropy, zaś w pomieszczeniu przy schodach wykonano już wylewki pod posadzkę.

– Jestem bardzo zadowolony, że udało się rozpocząć budowę hali sportowej, która bardzo poprawi warunki lokalowe do prowadzenie zajęć wychowania fizycznego i uprawiania sportu przez młodzież. W  naszej szkole uczy się ponad 700 uczniów. Już dzisiaj dziękuję Panu Prezydentowi Krzysztofowi Żukowi i Radzie Miasta Lublin, Radnym, że ta bardzo potrzebna inwestycja w mieście mogła się rozpocząć. Sądzę, że „Staszic” swoimi wynikami zasłużył na halę sportową – mówi Stanisław Stoń, Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Lublinie.

Prace przy budowie sali gimnastycznej na potrzeby I LO im. Stanisława Staszica przy Al. Racławickich trwają od jesieni. W ramach inwestycji powstaje nowoczesna, pełnowymiarowa sala gimnastyczna z widownią, łącznik do istniejącego budynku szkoły oraz zespół dwóch ogrodzonych boisk z bieżnią i skocznią. Sala przy I LO będzie wolnostojącym, podpiwniczonym budynkiem o wymiarach 45,57 m x 40,44 m, powierzchni 2526 m2 i kubaturze ok. 19 tys. m3, wraz z trybunami dla 256 osób na piętrze. W ramach inwestycji powstanie również zespół dwóch boisk: do piłki nożnej o pow. blisko 1900 m2 z nawierzchnią z trawy syntetycznej oraz wielofunkcyjne m.in. do siatkówki z poliuretanową nawierzchnią, z bieżnią i skocznią o pow. ponad 600 m2.

Planowany termin zakończenia budowy to 30 czerwca 2022 roku, zaś wartość robót budowlanych wyniesie blisko 12,5 mln zł. Dofinansowanie z Ministerstwa Sportu to blisko 7 mln zł.