W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Inwestycje wodociągowe i kanalizacyjne zmieniające Lublin

Inwestycje wodociągowe i kanalizacyjne zmieniające Lublin
17.09.201811:54

Lubelskie MPWiK jest jednym z najnowocześniejszych przedsiębiorstw wodociągowych w Polsce. Codziennie dostarcza blisko 330 tys. mieszkańcom Lublina ponad 47 mln litrów wody i oczyszcza ponad 64 mln litrów ścieków również z gmin ościennych. Prezentujemy inwestycje wodociągowe i kanalizacyjne, które zmieniły Lublin.

- Pokazujemy dokonania Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w zakresie inwestycyjnym, które są naprawdę imponujące. W ostatnich latach MPWiK zainwestowało w Lublinie blisko 500 mln zł. Dzięki tym inwestycjom m.in. pokryliśmy sieciami 99 proc. miasta. Jesteśmy dziś w czołówce polskich miast, jeżeli chodzi o infrastrukturę wodociągowo-kanalizacyjną. Z MPWiK inwestujemy w ramach wspólnego programu inwestycyjnego. Ten wspólny wysiłek buduje infrastrukturę, która sytuuje nas w grupie liderów w Polsce, również w zakresie nowoczesnych technologii. Należy podkreślić również, że realizacja inwestycji w zakresie budowy sieci kanalizacyjnej w okolicach Zalewu Zemborzyckiego to niezwykle istotny element ochrony Zalewu i Doliny Bystrzycy – powiedział Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Pliki do pobrania

Największe inwestycje Lublina