W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Już wkrótce ruszy rozbudowa ZS nr 12

Już wkrótce ruszy rozbudowa ZS nr 12
07.06.202115:15

Już wkrótce Miasto Lublin ruszy z realizacją kolejnej dużej inwestycji oświatowej. Rozstrzygnięto przetarg na rozbudowę Zespołu Szkół nr 12 przy ul. Sławinkowskiej. Placówka zyska dodatkowe 3 tys. m2 z przeznaczeniem na przedszkole. Roboty budowlane o wartości prawie 12 mln zł zrealizuje firma Edach z Lublina.

– Inwestycja już niedługo wkroczy w fazę robót budowlanych. Po podpisaniu umowy wykonawca będzie miał dziesięć miesięcy na wybudowanie nowego segmentu przedszkolnego dla 300 dzieci wraz z łącznikiem do głównego budynku szkoły. To jedna z większych tegorocznych inwestycji w oświacie, wyczekiwana przez mieszkańców dzielnicy Sławin – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

W bieżącym roku do 12 oddziałów Przedszkola nr 86 funkcjonującego w Zespole Szkół nr 12 uczęszcza 300 dzieci. Dzięki inwestycji, szkoła przy ul. Sławinkowskiej zyska dodatkowy segment, do którego zostaną przeniesione wszystkie istniejące obecnie oddziały przedszkolne. Tym samym w głównym budynku zwolnią się sale lekcyjne dla szkoły podstawowej, w której obecnie uczy się 961 uczniów. W ramach rozbudowy szkoły powstanie 12-oddziałowy obiekt o trzech kondygnacjach nadziemnych i jednej kondygnacji podziemnej o kubaturze prawie 9 tys. m3, z łącznikiem z głównym budynkiem szkoły. Powierzchnia wszystkich pomieszczeń wyniesie prawie 3 tys. m2. Przekazanie placu budowy nastąpi prawdopodobnie jeszcze w czerwcu.