W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Kolejna akcja dezynfekcji na terenie Lublina

Kolejna akcja dezynfekcji na terenie Lublina
17.04.202010:44

W związku z planowanym  od 20 kwietnia udostępnieniem parków i terenów zielonych dla mieszkańców, dezynfekcja zostanie przeprowadzona w również w parkach, skwerach i zieleńcach na terenie Lublina.

Miasto Lublin podejmuje liczne przedsięwzięcia związane z prewencją oraz zapobieganiem rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Jednym z tych działań w ostatnim czasie była dezynfekcja elementów wyposażenia ulic w Lublinie, obejmująca elementy, z którymi mieszkańcy mogą mieć bezpośredni kontakt takie jak: poręcze przy schodach terenowych, bariery na kładkach dla pieszych i wiaduktach, kosze na śmieci czy ławki ustawione w pasach drogowych. W sumie wyposażenie zostało zdezynfekowane na 52 najczęściej uczęszczanych ulicach na terenie Miasta Lublin. Poza pasem drogowym dezynfekcję przeprowadzono w ścisłym centrum miasta.

W najbliższy weekend zostanie powtórzona dezynfekcja wyposażenia ulic na terenie dzielnic, jak i w centrum Lublina. Obejmie ona także tereny zielone, czyli parki skwery i zieleńce. Odkażone będą przede wszystkim elementy, z którymi możemy mieć bezpośredni kontakt.

W weekend (18-19 kwietnia) na obszarze całego miasta zdezynfekowane zostaną poręcze przy schodach terenowych, bariery na kładach dla pieszych i wiaduktach, po których prowadzony jest ruch pieszy, przejścia podziemne. Prace obejmą również odkażanie koszy oraz ławek ustawionych w pasach drogowych ulic i poza nimi, na terenach zielonych, takich jak parki, skwery i zieleńce. Dodatkowo w centrum miasta zdezynfekowanych zostanie ponad 2 tys. m2 powierzchni chodników, ale także siedziska przy donicach z roślinnością oraz parklety: na deptaku, placu Łokietka, Placu Litewskim, placu Kaczyńskiego oraz placu Krąpca. W sumie zdezynfekowane zostanie wyposażenie ponad 50 najczęściej uczęszczanych ulic oraz 30 parków i skwerów.

Równolegle do działań miasta zachęcamy zarządców nieruchomości i spółdzielni mieszkaniowych do odpowiedniego zabezpieczenia i dezynfekcji przestrzeni, którą mają pod opieką.