W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Konsultacje koncepcji Lubelskiego Roweru Miejskiego na lata 2021-2023

Konsultacje koncepcji Lubelskiego Roweru Miejskiego na lata 2021-2023
15.04.202008:51

15 kwietnia rozpoczęły się konsultacje społeczne koncepcji funkcjonowania Lubelskiego Roweru Miejskiego w latach 2021-2023. Konsultacje potrwają do 15 maja 2020 r. 

- W Lublinie sukcesywnie powiększamy i uzupełniamy sieć dróg rowerowych, która liczy obecnie w naszym mieście 170 km. Infrastruktura rowerowa ważna jest ze względu na metropolitalny charakter Lublina. Teraz przyszedł czas na konsultacje wypracowanej przez nas na najbliższe lata koncepcji rozbudowy Lubelskiego Rowery Miejskiego. Chcemy wprowadzić nowości w postaci stacji pasywnych, przewidujemy również zniżki dla posiadaczy Karty Miejskiej. System roweru miejskiego jest usługą świadczoną na rzecz mieszkańców, dlatego zapraszam do udziału w konsultacjach - mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Poddana pod konsultacje koncepcja zakłada przeprowadzenie przetargu na obsługę systemu Lubelskiego Roweru Miejskiego, który jest w posiadaniu Miasta Lublin, uwzględnienie re-fabrykacji rowerów i odświeżenie stacji, budowę 10 stacji pasywnych oraz montaż na 200 rowerach adapterów, które pozwolą na ich pozostawienie na stacjach pasywnych.

Na tego typu stacjach, które miałyby powstać na przykład w pobliżu nowych osiedli mieszkaniowych, rowery będą wypożyczane przy pomocy aplikacji mobilnej. Natomiast na stacjach standardowych będzie to możliwe także przy pomocy terminala. Rozwiązanie takie ma obniżyć koszty przyszłej rozbudowy systemu, a także dać możliwość tworzenia stacji czasowych, funkcjonujących przy okazji miejskich wydarzeń. Wśród rozważanych opcji jest też całoroczne funkcjonowanie systemu, oraz dołączenie do systemu stacji gmin ościennych (przy wkładzie w postaci rowerów i stacji oraz założeniu, że na terenie gminy znajduje się odpowiednia infrastruktura rowerowa). 

Uwagi i wnioski można przesyłać drogą elektroniczną poprzez:

  • wypełnienie ankiety online, dostępnej na stronie www.lublin.eu/konsultacje;
  • przesłanie uwag na adres: 

Poddana pod konsultacje koncepcja znajduje się na stronie lublin.eu w sekcji "Partycypacja".