W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Konsultacje społeczne "Lubelskie standardy piesze" - spotkania z mieszkańcami (10-11 października)

Konsultacje społeczne "Lubelskie standardy piesze" - spotkania z mieszkańcami (10-11 października)
01.10.201610:06

Rozpoczynają się kolejne konsultacje społeczne dotyczące opracowania projektu "Lubelskie standardy piesze. Kierunki rozwoju ruchu pieszego w Lublinie", które odbędą się w dniach 17 sierpnia - 15 października. Zaplanowano także dwa spotkania konsultacyjne w Ratuszu - 10 i 11 października.

Uwagi i opinie można zgłaszać na adres: Celem konsultacji jest dyskusja nad projektem dokumentu oraz zebranie uwag i opinii mieszkańców oraz przedstawicieli organizacji społecznych. Zgłoszone uwagi i opinie zostaną wykorzystane do opracowania końcowej wersji dokumentu.

Dokument "Lubelskie Standardy Piesze. Kierunki rozwoju ruchu pieszego w Lublinie" jest kontynuacją działań realizowanych w ramach projektu "Miasto dla Ludzi", rozpoczętego jesienią 2014 roku w czasie wizyty w Lublinie prof. Jana Gehla z Kopenhagi. Dorobek projektu, w tym efekty licznych spotkań z mieszkańcami poświęconym takim elementom jak płynność ruchu, przyjazna przestrzeń czy szczególne potrzeby pieszych, stanowił wkład do dokumentu przygotowywanego na zlecenie Urzędu Miasta Lublin przez Biuro Projektowo-Konsultingowe Transeko z Warszawy.

Standardy Piesze mają pomóc w realizacji bardziej przyjaznej pieszym przestrzeni miejskiej, szczególnie w obszarze śródmiejskim. Dokument przedstawiony mieszkańcom składa się z 7 części, w tym celów polityki pieszej, diagnozy stanu istniejącego, koncepcji głównych osi pieszych, zasad kształtowania przestrzeni pieszych i planu działań. Całość dopełnia zestaw rekomendowanych rozwiązań, których zastosowanie w przestrzeni miejskiej poprawi komfort i bezpieczeństwo ruchu pieszego.

Podczas dwumiesięcznych konsultacji społecznych nad dokumentem mieszkańcy będą mogli wypowiedzieć się na temat zawartości poszczególnych rozdziałów, a także wziąć udział w spotkaniach konsultacyjnych w dniach 10 października (godz. 17:00) i 11 października (godz. 10:00), które odbędą się w Ratuszu z udziałem zespołu autorskiego.

Pliki do pobrania