W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Krakowskie Przedmieście z nowymi krzewami

Krakowskie Przedmieście z nowymi krzewami
15.12.202113:07

750 krzewów gatunku irga błyszcząca będzie stanowić nowy pas zieleni na ul. Krakowskie Przedmieście. Krzewy ozdobią odcinek od ul. Ewangelickiej do ul. Wieniawskiej. Właśnie trwają prace przy rozbiórce kostki brukowej pod nowe rabaty.

– Zgodnie z zapowiedziami przystępujemy do realizacji projektu nasadzeń krzewów na kolejnym odcinku północnej pierzei Krakowskiego Przedmieścia. To kontynuacja prac w zakresie zieleni na jednej z najważniejszych ulic miasta. Zakończenie zadania wpłynie na poprawę estetyki, tworząc kolejną zieloną przestrzeń, przyjazną mieszkańcom – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Aktualnie zdejmowana jest istniejąca kostka brukowa. Prace w tym zakresie zaplanowano do końca tygodnia, a nasadzenia będą realizowane w ostatnich dwóch tygodniach grudnia.

Mając na uwadze rosnące na tym fragmencie ulicy starodrzewy i występujące zacienienie, wybrano jeden niewymagający gatunek krzewów, doskonale radzący sobie w warunkach miejskich. Realizowane zadanie, poza względami estetycznymi, ma również na celu poprawę warunków życia drzew w ścisłym centrum miasta. Poprzez rozszczelnienie powierzchni utwardzonej w obrębie drzew, zwiększy się ich zdolność pochłaniania wody.

Największe inwestycje Lublina