W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Metamorfoza boisk szkolnych przy ul. Rzeckiego

Metamorfoza boisk szkolnych przy ul. Rzeckiego
10.03.202310:38

Miasto ogłosiło przetarg na kompleksową przebudowę całego sportowego zaplecza zlokalizowanego przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5. Na budowę dwóch nowych boisk ze sztuczną nawierzchnią, bieżni ze skocznią oraz infrastruktury towarzyszącej wykonawca będzie miał 8 miesięcy.

– Modernizacja infrastruktury sportowej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 to inwestycja bardzo potrzebna dla dzieci i młodzieży uczącej się w tej placówce, jak również bardzo oczekiwana przez mieszkańców osiedla Bolesława Prusa. W związku z tym, że dla tego zadania posiadamy gotową dokumentację i pozwolenie na budowę, ogłosiliśmy przetarg na realizację samych robót budowlanych – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Boiska objęte przebudową znajdują się w południowej części terenu szkolnego i sąsiadują z terenami zielonymi. Inwestycja zostanie poprzedzona demontażem istniejących urządzeń sportowych i nawierzchni, jak również dojść i ogrodzenia. Znajdująca się w sąsiedztwie trybuna ziemna będzie wyburzona, a w jej miejscu powstanie zielona skarpa.

W ramach inwestycji powstanie boisko do piłki nożnej o pow. 2,1 tys. m2 z nawierzchnią z trawy syntetycznej, boisko wielofunkcyjne o pow. 2 tys. m2 o nawierzchni poliuretanowej do piłki ręcznej, koszykówki i siatkówki oraz bieżnia prosta o długości 60 m ze skocznią do skoku w dal. Nowe boiska zostaną wyposażone w gotowe trybuny z 240 siedziskami z tworzywa sztucznego w kolorach niebieskim, żółtym i pomarańczowym, sprzęt sportowy (m.in. bramki, słupki, kosze) i piłkochwyty o wys. 5 m z polipropylenowej siatki. Teren zostanie ogrodzony panelami, oświetlony lampami typu LED oraz wyposażony w monitoring. Przebudowę przejdzie także istniejące ogrodzenie całego terenu szkoły. Zaprojektowano także bramę wjazdową na teren boisk, schody terenowe i utwardzone dojścia.

Czas na składanie ofert w przetargu upływa 24 marca.