W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Miasto przebuduje ul. Raszyńską i ul. Tarninową

Miasto przebuduje ul. Raszyńską i ul. Tarninową
13.07.202210:51

Miasto rozpoczyna kolejną inwestycję w zakresie infrastruktury drogowej. Właśnie ogłosiło postępowanie na przebudowę ul. Raszyńskiej. Nowa droga ma być gotowa jesienią przyszłego roku.

– Rozbudowa ul. Raszyńskiej to inwestycja oczekiwana przez mieszkańców Węglina Północnego. Temat ten był jednym z kluczowych podczas spotkań z mieszkańcami w ramach projektu Plan dla Dzielnic. Posiadana kompletna dokumentacja, niezbędne zezwolenia oraz zabezpieczone środki w Wieloletniej Prognozie Finansowej pozwalają rozpocząć procedurę przetargową. Prace ruszą jeszcze w tym roku, a już w przyszłym kierowcy skorzystają z nowej drogi – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Ogłoszone zamówienie dotyczy rozbudowy ul. Raszyńskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Lazurową do wysokości posesji nr 63 oraz budowy ul. Tarninowej na odcinku od ul. Raszyńskiej do ul. Skubiszewskiego. Zadanie obejmuje również budowę  kanalizacji deszczowej oraz kolektora deszczowego do istniejącego zbiornika retencyjnego w rejonie ul. Liszkowskiego i Laskowej. Wykonawca zbuduje także oświetlenie drogowe oraz przebuduje sieci teletechniczne i elektroenergetyczne. Wzdłuż planowanych ulic przewidziano jednostronną, ale dwukierunkową ścieżkę rowerową. Piesi otrzymają nowe chodniki.

Czas na realizację inwestycji to 14 miesięcy od daty podpisania umowy. Otwarcie ofert zaplanowano na 28 lipca.

Rozbudowę ul. Raszyńskiej wpisano do Wieloletniej Prognozy Finansowej. Na rok 2023 zabezpieczono na ten cel kwotę ponad 7,6 mln zł. W tegorocznym budżecie środki na to zadanie wynoszą 750 tys. zł.

Największe inwestycje Lublina