W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Miasto zwiększa środki na naprawy dróg

Miasto zwiększa środki na naprawy dróg
24.02.202108:31

Prezydent Miasta Lublin skierował do Rady Miasta Lublin autopoprawkę do zmiany w budżecie w celu zabezpieczenia dodatkowych 2 mln zł na naprawy nawierzchni ulic w związku z występującymi na nich ubytkami. Głosowanie w tej sprawie odbędzie się na najbliższej Sesji, w czwartek (25 lutego).

– Tegoroczna sroga zima znacząco wpłynęła na stan infrastruktury drogowej miasta. Tym samym musimy się liczyć z większymi wydatkami na jej bieżące naprawy. W związku ze zniszczeniem nawierzchni części ulic w okresie zimowym i pojawiającymi się ubytkami konieczne są działania kompleksowe. Dodatkowa kwota 2 mln pozwoli na realizację docelowych napraw lubelskich ulic, co powinno wpłynąć na bezpieczeństwo kierowców – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Kwota 2 mln zł pozwoli na realizację docelowych napraw ponad 70 ulic w Lublinie w technologii betonu asfaltowego. Rozpoczęcie tych prac będzie możliwe po wystąpieniu odpowiednich warunków atmosferycznych, czyli dodatniej temperatury oraz po rozmarznięciu gruntu.
Ubytki pojawiające się na ulicach mają związek z rozmarzaniem podłoża gruntowego i nawierzchni. Naprawy tymczasowe jezdni w zakresie występujących ubytków są realizowane sukcesywnie przy sprzyjających warunkach atmosferycznych. Aktualnie prowadzone są doraźne naprawy nawierzchni polegające na wypełnianiu ubytków masą mineralno-bitumiczną w technologii „na zimno” lub lanym asfaltem.