W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Na cmentarzu na Majdanku powstanie kolumbarium

Na cmentarzu na Majdanku powstanie kolumbarium
18.07.202210:40

Miasto kontynuuje rozbudowę infrastruktury na cmentarzu na Majdanku. Tym razem prace obejmą budowę miejskiego kolumbarium z 1500 niszami. Właśnie ogłoszono przetarg w formule „zaprojektuj i wybuduj” na projekt całego obiektu i budowę pierwszego segmentu.

– W Lublinie od kilku lat obserwujemy coraz większe zainteresowanie pochówkiem urnowym, a tego rodzaju budowli brakuje w naszych zasobach komunalnych. Realizację kolumbarium na cmentarzu na Majdanku podzielono na kilka etapów. W tym roku oprócz dokumentacji projektowej dla całości, powinno powstać pierwszych 288 nisz urnowych. Kolejne będą zlecane sukcesywnie – mówi Janusz Semeniuk, Zastępca Dyrektora Wydziału Zieleni i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Lublin.

Kolumbarium składające się z czterech segmentów: A – 288 nisz, B – 432, C – 432 i D – 360 zaplanowano w sektorze S10 cmentarza. Powstanie z gotowych prefabrykatów żelbetowych 6-niszowych obłożonych granitem. Pod budowlą wykonawca położy nawierzchnię z kostki brukowej. Otoczenie obiektu uzupełnią ławki dla odwiedzających, trawniki i nasadzenia drzew – klonów kulistych.

Termin składania ofert upływa 1 sierpnia.